Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Sto lat OSP Zakrzowiec

Ochotnicza Straż Pożarna w Zakrzowcu świętowała niezwykły jubileusz swojego istnienia – 100 lat nieocenionej służby dla społeczności lokalnej i ochrony przeciwpożarowej.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej, która zgromadziła członków OSP, lokalnych mieszkańców oraz przedstawicieli instytucji publicznych. Po mszy nastąpił podniosły przemarsz do remizy OSP, gdzie odbyła się dalsza część obchodów.

Jubileuszowa ceremonia była okazją do wyrażenia uznania dla zasłużonych druhów jednostki oraz podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w działalność ochotników z Zakrzowca. Wyróżnienia i odznaczenia zostały wręczone tym, którzy poświęcili swoje serce i czas na służbę społeczeństwu w trudnych sytuacjach.

Ważnym momentem uroczystości było przekazanie złotego medalu Polonia Minor, nagrody przyznanej przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Medal ten jest wyrazem uznania dla strażaków za ich dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej oraz za wieloletnią służbę i pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców.

Kolejnym wzruszającym wydarzeniem było odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy, która ma upamiętnić wszystkich strażaków i założycieli OSP Zakrzowiec. Ta pamiątka będzie przypominać o poświęceniu, odwadze i determinacji tych, którzy oddali się służbie społeczności lokalnej przez całe stulecie.

W jubileuszowych obchodach uczestniczyła także Aleksandra Ślusarek, reprezentująca Zarząd Powiatu Wielickiego. W imieniu władz powiatowych przekazała czek na imponującą kwotę 10 000 złotych, będący wsparciem finansowym dla OSP Zakrzowiec. To gest uznania za trud i zaangażowanie, jakie druhowie podejmują na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Całe wydarzenie stanowiło wyjątkową okazję do refleksji nad osiągnięciami strażaków i ich nieocenionym wkładem w społeczność. Jubileusz OSP Zakrzowiec jest dowodem na to, że wartość i znaczenie pracy ochotniczej straży pożarnej wciąż pozostaje niezmiennie istotne i doceniane.

Nagroda dla OSB Zakrzowiec
Źródło: powiatwielicki.pl
Strażacy OSP Zakrzowiec
Źródło: powiatwielicki.pl
Uroczystości w OSP Zakrzowiec
Źródło: powiatwielicki.pl

Dodaj komentarz