Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 16?22 listopada 2015 roku po raz ósmy został zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. 
Wydarzenie ma na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi i było obchodzone  jednocześnie w 143 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.
Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
?Otwarta firma ? Pracownik ? przedsiębiorca ? przedsiębiorstwo? to program przeznaczony dla uczniów gimnazjum, którego realizacja polegała na zorganizowaniu około dwugodzinnej wycieczki do przedsiębiorstw funkcjonujących w najbliższej okolicy szkoły, w ramach godzin z wychowawcą. Udział i zaangażowanie szkoły zostały potwierdzone certyfikatem dla placówki. Podobny certyfikat otrzymały również współpracujące ze szkołą firmy. Uczestnicząc w programie szkoła otrzymała gotowy pomysł na wzbogacenie tradycyjnej lekcji, pozwalający na przekazanie w atrakcyjnej formie treści nauczania zapisanych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów.
Szkoła uczestnicząca w programie:
– tworzy sprzyjającą atmosferę dla współpracy z przedstawicielami życia gospodarczego w regionie,
– buduje pozytywne relacje z lokalnym biznesem,
– umożliwia młodzieży bezpośredni kontakt z praktykami biznesu,
– przygotowuje uczniów do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym,
– pomaga młodym ludziom rozwijać przedsiębiorcze zachowania w miejscu zamieszkania,
– umożliwia uczniom poznanie specyfiki lokalnego rynku pracy,
– przygotowuje uczniów do wejścia na rynek pracy,
– pomaga młodym ludziom związać ich przyszłość z rodzinną miejscowością.
Współpraca szkół z przedstawicielami świata biznesu ma duże znaczenie w realizacji jednego z głównych zadań szkoły, jakim jest prowadzenie zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu oraz planowaniem kształcenia i kariery zawodowej.
Przedstawiciel firmy jest znakomitym sojusznikiem nauczyciela w realizacji tego zadania. Praktycy biznesu mogą pomóc uczniom lepiej poznać sytuację na rynku pracy, wskazać sprawdzone sposoby dopasowania zawodu do zainteresowań.
Firmy i instytucje stwarzają uczniom niepowtarzalną okazję do poznania rzeczywistych warunków pracy i bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami biznesu. Takie doświadczenie pozwala uczniom podejmować bardziej przemyślane decyzje związane z planowaniem kariery w oparciu o rzetelne informacje uzyskane od praktyków.
W tym roku swoje gościnne podwoje dla uczniów Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach otworzyły następujące firmy:
– Herz Armatura i Systemy Grzewcze Sp. z o.o.
– Silgan White Cap Sp. z o.o.
– Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.
– Royal Canin Polska sp. z o.o.
– Meiller Polska Sp.z o.o.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i profesjonalizm!
(Źródło: Gimnazjum w Niepołomicach)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!