Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Turniej z okazji Dnia Niepodległości

Na ostatni akcent 2015 roku, drużyna Puszczy wybrała się do pobliskiej Wieliczki, by na obiektach Solnego Miasta rozegrać Turniej z okazji Święta Niepodległości, o tytuł “Najlepszej Żeńskiej Drużyny w Podokręgu Wieliczka”.

Do turnieju przystąpiły wszystkie kluby grające w strukturach podokręgu. Z racji, iż ilościowo możemy sobie na to pozwolić, Puszcza wystawiła dwie ekipy. W turnieju zadebiutowały również koleżanki zza miedzy Dąb Zabierzów Bocheński. Drużyny grały systemem każdy z każdym, a całą zabawę rozpoczęły gospodynie z zespołem Puszczy I . Mecz był bardzo wyrównany, jednak to nasze drużyny pokazały charakter i grę do końca. W jednej z ostatnich akcji meczu Patrycja Kowalik wykorzystała błąd bramkarki Górnika i dała piękne otwarcie naszej “Jedynce”. W drugim meczu turnieju, swoją historię napisały piłkarki Dębu i w pierwszym historycznym meczu uległy minimalnie Piastunkom z Łapanowa 2:1.

Nasza “Dwójka” zaskoczyła chyba nawet trenera Słabonia, bo w swoim pierwszym meczu zremisowała z Górnikiem Wieliczka 1:1, a bohaterkami meczu zostały Anna Wełna, która obroniła rzut karny i Weronika Dudziak, która dała remis drużynie z Niepołomic. Do wydarzenia sportowego gminy Niepołomice doszło w kolejnym meczu, gdzie Puszcza I zagrała z Dębem Zabierzów Bocheński. Nasze dziewczyny nie dały szans zaczynającym dopiero przygodę koleżankom z Zabierzowa i zaaplikowały im 8 bramek, a łupem podzieliły się 3 x Jędrzejczyk, 2 x Kowalik oraz Bania, Rogowska i Motyka.

Siostrzany pojedynek mieliśmy w następnym meczu, gdzie nasza “Jedynka” wygrała 3:0 z “Dwójką”. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie za sprawą Pilarskiej, Jędrzejczyk i Przeniosło. Puszcza II odegrała się w meczu z Dębem, po którym można powiedzieć, że “Królowa jest tylko jedna!”. Weronika Dudziak praktycznie sama wygrała mecz, strzelając rywalkom pięć bramek i zbierając ogromne oklaski od publiczności. Dodać trzeba, że zawodniczki Dębu strzeliły bramkę honorową za sprawą Moniki Antończyk, która znalazła się w sytuacji sam na sam z Wełną i po strzale w długi róg, pokonała naszą bramkarkę.

Ostatni mecz turnieju był decydujący dla “Jedynki”, by potwierdzić swoją dominację w turnieju, dziewczyny chciały zakończyć zawody tak jak zaczęły… i tak zrobiły. Podobnie jak z Górnikiem, Puszcza wygrała 1:0 i podobnie jak wtedy, bramkę strzeliła Kowalik. W ostatnim meczu turnieju, Puszcza II przegrała z Piastem Łapanów, a jedyną bramkę dla Niepołomiczanek strzeliła nie przypadkowo, po pięknym strzale “Dudu” Dudziak.

Puszcza I Niepołomice zdecydowanie wygrała turniej zorganizowany przez Gminę Wieliczka oraz Podokręg Wieliczka, zdobywając komplet punktów strzelając 13 bramek, nie tracąc żadnej.

 “Świetne zakończenie pierwszego etapu tworzenia żeńskiej piłki w Niepołomicach. Zaczęliśmy turniejem młodziczek 1 czerwca, w którym nasze młode, pewnie ograły swoje rywalki, a kończymy tutaj, dziś w Wieliczce z podobnym wynikiem. Bardzo zależało mi na tym, by dziś moje zawodniczki po prostu wygrały ten turniej, gdyż zasłużyły na to, za ciężką pracę w tych 7 miesiącach oraz na odrobinę uśmiechu i radości. Dziś spotkały się drużyny, które tak na prawdę zaczynają zabawę w piłkę nożną. Dlatego ogromnie się cieszę, że pokazaliśmy, że to co robimy w Niepołomicach ma dobry kierunek i na chwilę obecną robimy to najlepiej. Za te 7 miesięcy chcę powiedzieć DZIĘKUJĘ dziewczynom, zarządowi głównie Panu Korozie, sponsorom, a przede wszystkim Kierownikowi Pawłowi, bez którego na pewno nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy. Największe plusy turnieju to w Puszczy I Żaneta Kołodziejczak, za zero z tyłu, a w Puszczy II bez dyskusji Weronika ‘Dudu’ Dudziak za najlepszą armatę turnieju.” – podsumował Tomasz Słaboń, trener Puszczy.

Składy drużyn:

Puszcza I – Kołodziejczak, Siwek, Kwiecińska, Bania, Motyka, Jędrzejczyk, Pokorniak, Rogowska, Kowalik, Przeniosło, Pilarska.
Puszcza II – Olszewska, Wełna, Szlosek, Skibowska, Szczęśniak, Dudziak, Korbut, Hyrc, Rasińska, Lisowska, Kuzaj, Kozub.

Bramki łącznie: 7 – Dudziak, 4 – Kowalik, Jędrzejczyk, 1 – Bania, Rogowska, Motyka, Pilarska, Przeniosło.

Wyniki:
Górnik – Puszcza I 0:1
Górnik – Puszcza II 1:1
Puszcza I – Dąb 8:0
Puszcza I – Puszcza II 3:0
Puszcza II – Dąb 5:1
Puszcza I – Piast 1:0
Puszcza II – Piast 1:2

Tabela:
1. Puszcza I 12pkt 13:0
2. Górnik 7 pkt 6:2
3. Piast 6 pkt 4:5
4. Puszcza II 4 pkt 6:7
5. Dąb 0 pkt 2:18

(Źródło: MKS Puszcza Niepołomice)

Dodaj komentarz