Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Wizyta w studio TVN

10 listopada uczniowie klas II b i II c Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej dzięki uprzejmości babci naszego ucznia Krzysia Milewskiego – p. Jolancie Konopce odwiedzili studio TVN  przy ulicy płk. Dąbka w Krakowie. 

Naszym przewodnikiem został p. Jerzy Kramarczyk ? aktor znany głównie z dubbingu m.in. postaci w takich bajkowych hitach jak ?Smerfy?, ?Strażak Sam? czy ?Listonosz Pat?. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od studia, w którym nagrywa się sceny na zielonym tle nazywanym greenbox, na które podczas obróbki komputerowej nakładany jest dowolny obraz. Dzieci, na specjalnie przygotowanym filmie miały okazję zobaczyć końcowy efekt pracy z użyciem tej techniki.

Następnie uczniowie obu klas zaprezentowali się przed kamerami. W momencie kiedy mali aktorzy z klasy II b brali udział w tworzeniu krótkiego talk-show, klasa II c czuwała w reżyserce nad nagrywanym materiałem. Po zakończeniu nagrania klasy zamieniły się rolami. Wielkim przeżyciem dla dzieci stała się możliwość wystąpienia przed kamerami oraz spojrzenia na plan z reżyserki. Uczniowie mieli okazję poznać telewizję od ?kuchni? i podziwiać jak powstają programy, które później oglądamy na ekranie.

W zdumienie wprowadził ich fakt ilu ludzi jest zaangażowanych w powstanie jednego programu. Kolejnym punktem wycieczki był spacer przez hale zdjęciowe. Uczniowie pod wielkim wrażeniem zwiedzali plan ?Rozmów w toku? oraz seriali: ?Szkoła? i ?Szpital?. Mogli osobiście zobaczyć i spotkać się z aktorami grającymi w serialach, a także dostać od odtwórców głównych ról autografy.

Wszystkie te atrakcje pokazał nam nasz przewodnik ? pan Jerzy, który w bardzo ciekawy i często zabawny sposób opowiadał nam o pracy w telewizji. Pełni wrażeń i ogromnych emocji, ze zdjęciami aktorów oraz gadżetami otrzymanymi w prezencie zakończyliśmy wycieczkę. Niezwykłą pamiątką z wizyty w studio TVN stało się również nagranie z uczniami, w którym brali udział. Dzięki niemu wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

Karolina Puchała, Dorota Tomala
nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!