Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wizyta w studio TVN

10 listopada uczniowie klas II b i II c Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej dzięki uprzejmości babci naszego ucznia Krzysia Milewskiego – p. Jolancie Konopce odwiedzili studio TVN  przy ulicy płk. Dąbka w Krakowie. 

Naszym przewodnikiem został p. Jerzy Kramarczyk ? aktor znany głównie z dubbingu m.in. postaci w takich bajkowych hitach jak ?Smerfy?, ?Strażak Sam? czy ?Listonosz Pat?. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od studia, w którym nagrywa się sceny na zielonym tle nazywanym greenbox, na które podczas obróbki komputerowej nakładany jest dowolny obraz. Dzieci, na specjalnie przygotowanym filmie miały okazję zobaczyć końcowy efekt pracy z użyciem tej techniki.

Następnie uczniowie obu klas zaprezentowali się przed kamerami. W momencie kiedy mali aktorzy z klasy II b brali udział w tworzeniu krótkiego talk-show, klasa II c czuwała w reżyserce nad nagrywanym materiałem. Po zakończeniu nagrania klasy zamieniły się rolami. Wielkim przeżyciem dla dzieci stała się możliwość wystąpienia przed kamerami oraz spojrzenia na plan z reżyserki. Uczniowie mieli okazję poznać telewizję od ?kuchni? i podziwiać jak powstają programy, które później oglądamy na ekranie.

W zdumienie wprowadził ich fakt ilu ludzi jest zaangażowanych w powstanie jednego programu. Kolejnym punktem wycieczki był spacer przez hale zdjęciowe. Uczniowie pod wielkim wrażeniem zwiedzali plan ?Rozmów w toku? oraz seriali: ?Szkoła? i ?Szpital?. Mogli osobiście zobaczyć i spotkać się z aktorami grającymi w serialach, a także dostać od odtwórców głównych ról autografy.

Wszystkie te atrakcje pokazał nam nasz przewodnik ? pan Jerzy, który w bardzo ciekawy i często zabawny sposób opowiadał nam o pracy w telewizji. Pełni wrażeń i ogromnych emocji, ze zdjęciami aktorów oraz gadżetami otrzymanymi w prezencie zakończyliśmy wycieczkę. Niezwykłą pamiątką z wizyty w studio TVN stało się również nagranie z uczniami, w którym brali udział. Dzięki niemu wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

Karolina Puchała, Dorota Tomala
nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej

Dodaj komentarz

  • >
ulv idmzeu-mzeu-glowne-2v class=gridlove-mbile-mzeu>
  • wydarzenit
  • Rregiot
  • Bbezpieczńnstwe
  • Ssamorąde
  • Edukapcja
  • Kulturwa
  • SSpora
  • Innee
  • Gko o mobile ovrsion script id=coenkct- for-7-js-extra>varl wcf7={"api":{"root":="https\/\//gazetawielicka.p\/ wpjson\/","namespace":=coenkct- for-7\/v1"},"icaced":=1"};>script -src=https://gazetawielicka.pltresc_strony/icace/minify/bb3860.sv>script id==gridlove-ain-js-extra>varl=gridlov_js_settings={"rtl_mode":=","-heade_stlicy":=1","-heade_stlicy_offset":=100","-heade_stlicy_up":=","logo":="https\/\//gazetawielicka.p\//obraz\y/202\/07\/gw_lam0.pn","logo_retina":="https\/\//gazetawielicka.p\//obraz\y/202\/07\/gw_lam_retina0.pn","logo_mini":="https\/\//gazetawielicka.p\//obraz\y/202\/07\/ggazeta_wielica_mini_/2020.pn","logo_mini_retina":="https\/\//gazetawielicka.p\//obraz\y/202\/07\/ggazeta_wielica_/202_mini_retina0.pn","=gridlov_gallery":=1","re-Spnsiov_secoenday_nav":=1","re-Spnsiov_more_link":=More","re-Spnsiov_social_nav":=1"};>script -src=https://gazetawielicka.pltresc_strony/icace/minify/7a76a0.sv>script src==https:/cdn.onesignal.com/sdks/OneSignalSDK0.s' async='async" id= ieotv_sdk-.sv>script>windoww.wtc_ lazload=1,windoww lazLoadOptions={elehmens_selector:"w laz",callback_loaded:function(t){varle;ntr{e=new CustomEvmen(".wtc_ lazload_loaded",{dzetil:{e:t}})} cach(a){(e=docuhmen.createEvmen("CustomEvmen")).initCustomEvmen(".wtc_ lazload_loaded",!1,!1,{e:t})}windowwdispaachEvmen(e)}}>script async -src=https://gazetawielicka.pltresc_strony/icace/minify/1615d0.sv>/bodyv>