Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wycieczka rowerowa szlakiem miejsc pamięci

Ognisko TKKF Wiarus organizuje wycieczkę rowerową poświęconą pamięci pomordowanych w czasie I i II wojny światowej.

Wycieczka rowerowa odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 listopada. Rowerowa grupa wyruszy o godzinie 10.30 spod Kopca Grunwaldzkiego w Niepołomicach i w pierwszej kolejności ulicami Bankową i Daszyńskiego uda się na część wojenną cmentarza parafialnego.

Później ulicami Piękną i Aleją Dębowa rowerzyści pojadą do mogiły żydowskiej z 27 sierpnia 1942 roku. Kolejnym etapem wycieczki będzie miejsce martyrologii z lat 1939-45. Stamtąd rowerzyści pojadą na cmentarz wojenny na Sitowcu oraz do pomników upamiętniających dyrektora Okręgowego Zarządu Lasów Państwowych Stanisława Majewskiego oraz nadleśniczego Tadeusza Irzabka w Poszynie.

Dłuższy odpoczynek przewidziano w okolicach Czarnego Stawu. Stamtąd grupa uda się do mogił żołnierzy, którzy polegli 10 września 1939 roku, kiedy to 5 Pułk Strzelców Podhalańskich został otoczony przez przeważające siły niemieckie. Ostatnim punktem wycieczki, będzie pomnik pamięci poległych podczas II Wojny Światowej w niepołomickim Parku Miejskim.

Organizatorzy proszą by uczestnicy wycieczki poniżej 18 roku życia byli zaopatrzeni w kaski ochronne i odblaski.

Dodatkowe informacje można uzyskać u organizatorów: Leona Pituchy, prezesa Ogniska TKKF Wiarus (502-385-415) oraz u kierownika sekcji rowerowej TKKF Wiarus Alberta Szkutnika (600-349-952).

Dodaj komentarz