Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wystartowała rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pobierz aplikację i dołącz do zabawy!

fot. Freepik

Wraz z rozpoczęciem się nowego miesiąca wystartowała ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Na liście uczestników znalazły się 53 miasta prezydenckie oraz 96 gmin. Do grona uczestników po raz pierwszy dołączyła gmina Niepołomice. Przez 30 dni mieszkańcy mogą dołączać do zabawy i kręcić kilometry dla siebie i swoich małych ojczyzn. Co istotne, nie jest to wyłącznie konkurs samorządów. Rowerowa Stolica Polski to szansa na rywalizacje pomiędzy określonymi grupami, na przykład szkolnymi lub osiedlowymi. W jaki sposób dołączyć do sportowych rozgrywek?

Pomysłodawcą i zarazem organizatorem ogólnopolskiego projektu jest Miasto Bydgoszcz. Rowerowa Stolica Polski polega na rowerowej rywalizacji pomiędzy miastami prezydenckimi oraz gminami. Tegoroczna edycja jest już szóstą rywalizacją w Polsce. Ta ubiegłoroczna rozegrała się pomiędzy 162 samorządami z całego kraju. Projekt dedykowany jest osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom jednośladów i osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację. Głównym celem jest aktywizacja mieszkańców oraz propagowanie aktywnego wypoczynku. Nie bez znaczenia jest tu również promocja turystyki rowerowej i mobilizacja środowisk na dwóch kółkach z podkreśleniem alternatywnego środka transportu i edukacji ekologicznej.

Aktywne Miasta

 Jak dołączyć do rowerowej rywalizacji?

W pierwszej kolejności należy znaleźć aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (AppStore lub Google Play). Po pobraniu niezbędnym krokiem jest rejestracja użytkownika. Z menu trzeba wybrać „Rywalizacje”- „Publiczne” – „Rowerowa Stolica Polski dla Gmin”. Aby dołączyć do rywalizacji na dostępnej liście rozwijalnej należy znaleźć gminę Niepołomice. Kolejnym krokiem jest wybranie grupy, z którą dany użytkownik się identyfikuje. Po przyłączeniu można zorganizować swoją ekipą i razem z przyjaciółmi lub rodziną wziąć udział w rowerowej rywalizacji.

Udział w projekcie, zarówno dla samorządów jak i indywidualnych użytkowników, jest bezpłatny. Rowerzyści nabijają kilometry w duchu sportowej walki i w imię swojego zdrowia! Poprzez swoje zaangażowanie można przyczynić się do sukcesu swojej małej ojczyzny. Pozostałe informacje dostępne na stronie Aktywne Miasta

Dodaj komentarz