Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Złodziej paliwa zatrzymany przez policjantów z Niepołomic

fot. Małopolska Policja

Funkcjonariusze z niepołomickiego komisariatu w ostatnim czasie otrzymali wiele zgłoszeń na temat kradzieży paliwa z baków pojazdów ciężarowych, stojących na parkinach. Udało się złapać złodzieja, który skutecznie utrudniał zadanie policjantom ze względu na posługiwanie się skradzionymi tablicami rejestracyjnymi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że podejrzany mógł dokonać kilkunastu takich kradzieży.

Funkcjonariusze szacują, że złodziej ukradł prawie 3000 litrów paliwa, choć nie wykluczają, że skradzionego oleju napędowego mogło być jeszcze więcej. Po ustaleniu tożsamości sprawcy, policjanci zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu.

fot. Małopolska Policja

Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży paliwa, używania nieprzypisanych do pojazdu tablic rejestracyjnych oraz kradzieży z włamaniem do pojazdów. Za te przestępstwa grozi mu surowa kara – za kradzież z włamaniem może zostać skazany na karę pozbawienia wolności do 10 lat, a za kradzież tablic rejestracyjnych lub ich nieuprawnione używanie na karę do 5 lat więzienia.

fot. Małopolska Policja
fot. Małopolska Policja

Policja apeluje do właścicieli pojazdów o zachowanie ostrożności i zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji, które mogą pomóc w zapobieganiu tego rodzaju przestępstwom w przyszłości.

 

Dodaj komentarz