Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Dwa puchary w zawodach Karate Kyokushin

12 grudnia 2015 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku odbył się XXXII Puchar Polski Seniorów i XII Puchar Polski Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników z 80 klubów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug.

W sobotę TVP Gdańsk emitowała sprawozdanie i wywiady z uczestnikami PP. Organizatorem była Pomorska Akademia Sportu Karate Kyokushinkai kierowana przez sensei Jarosława Preisa.

Wieliczka na tym turnieju była reprezentowana przez czterech zawodników: Gabriele Obrok ? juniorka, Dawida Ślęczkę ? junior, Grzegorza Bruckiego oraz Janusza Zięcinę.

Gabriela Obrok startująca w kumite i kata w kategorii juniorów powtórzyła swój wynik z Mistrzostw Polski które odbyły się 17 października w Wieliczce gdzie zajęła 4 miejsce w kata.

Debiutujący na zawodach Grzegorz Brucki w kategorii  seniorów przegrał swoja pierwszą walkę późniejszym finalistą turnieju. Trzecim zawodnikiem był Dawid Ślęczka aktualny mistrz Polski ?Wieliczka 2015 i jak na mistrza przystało w pięknym stylu zdobył Puchar Polski w kategorii juniorów +75kg. Należy tu również nadmienić że Dawid jest aktualnym v-ce mistrzem Europy, Estonia – 2015.

Ostatnim zawodnikiem był startujący w kategorii: master+35 lat Janusz Zięcina w istnie samurajski wygrał wszystkie swoje walki i zdobył również Puchar Polski. W tym przypadku należy również wspomnieć że w Wieliczce dwa miesiące temu był trzeci oraz trzeci na wiosnę w Mistrzostwach Makroregionu Południowego.

W tym roku zawodnicy Wielickiego Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobyli:
–   Mistrzostwa Europy Estonia 2015- 1 złoto (Gabriela Obrok), 1 srebro (Dawid Ślęczka), 1 brąz (Gabriela Obrok),
–   Mistrzostwa Polski Wieliczka 2015- 1złoto (Dawid Ślęczka), 1brąz (Janusz Zięcina)
–   Puchar Polski Gdańsk 2015- (Dawid Ślęczka), 2 brąz (Janusz Zięcina)
oraz szereg medali na turniejach niższej rangi. Medale zdobywali: Kamil Dyląg, Wiktoria Dzierżak, Kamil Kasperek, Klaudia Słonka, Kacper Smagur, Karol Smagur, Kamil Żukowski.

Wielicki Klub Karate Kyokushinkai prowadzony jest przez trzech tenerów: sensei Roberta Kopciowskiego 4 dan, sensei Krzysztofa Kopciowskiego 2dan oraz senpai Konrada Kopciowskiego 2kyu.

(Źródło: Gmina Wieliczka)