Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Kto startuje na burmistrza Wieliczki? Wybory samorządowe 2024 [SONDAŻ]

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka - wybory samorządowe 2024

Wybory samorządowe 2024 w Gminie Wieliczka zapowiadają się jako niezwykle istotne dla całej społeczności. Z pięcioma kandydatami ubiegającymi się o stanowisko burmistrza, stawką jest nie tylko przyszłość gminy, ale również droga, którą wybierzemy dla naszego wspólnego rozwoju.

Różnorodność kandydatów dodaje dynamiczności i znaczenia temu wyborczemu okresowi. Każdy z kandydatów ma swoją wizję rozwoju gminy, swoje pomysły na rozwiązanie bieżących problemów oraz strategie dotyczące dalszego postępu. Wśród kandydatów możemy znaleźć zarówno doświadczonych działaczy samorządowych, jak i świeże twarze, które chcą wprowadzić nowe spojrzenie na sprawy lokalne.

Wybory samorządowe 2024 w Wieliczce

Dla mieszkańców Gminy Wieliczka wybory samorządowe nie są jedynie formalnością. To czas, w którym każdy ma okazję wpłynąć na kształt swojej społeczności, wybierając tych, którzy będą ją reprezentować i kierować jej losami w najbliższych latach. Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w wyborach, do zapoznania się z programami wszystkich kandydatów oraz do wyrażenia swojego głosu na tego, którego uważają za najbardziej odpowiedniego lidera dla Gminy Wieliczka.

Niech 7 kwietnia 2024 roku stanie się dniem, w którym wspólnie podejmujemy kluczowe decyzje dotyczące naszej wspólnej przyszłości. Działając razem, możemy stworzyć lepsze jutro dla naszej gminy, oparte na współpracy, zaufaniu i wzajemnym szacunku.

Kto startuje na burmistrza Wieliczki?

Kordula Joanna Ewa - wybory samorządowe 2024 - miasto i gmina Wieliczka
Kordula Joanna Ewa fot. glos24

Kordula Joanna Ewa – lat 47, mieszkanka Sułkowa, wykształcenie wyższe. Startuje jako kandydatka KWW JOANNY KORDULI


Kozioł Artur Stanisław - wybory samorządowe 2024 - miasto i gmina Wieliczka
Kozioł Artur Stanisław fot. wieliczka.eu

Kozioł Artur Stanisław – lat 55, mieszkaniec Wieliczki, wykształcenie wyższe ekonomiczne. Startuje jako kandydat KWW ARTURA KOZIOŁA


Krzych Bartłomiej Hubert - wybory samorządowe 2024 - miasto i gmina Wieliczka
Krzych Bartłomiej Hubert fot. panbartek.pl

Krzych Bartłomiej Hubert – lat 40, mieszkaniec miejscowości Strumiany, wykształcenie wyższe. Startuje jako kandydat KW OTWARTA WIELICZKA


Staroń Przemysław Marcin - wybory samorządowe 2024 - miasto i gmina Wieliczka
Staroń Przemysław Marcin fot. Facebook @NowaNadziejaWieliczka

Staroń Przemysław Marcin – lat 40, mieszkaniec miejscowości Koźmice Wielkie, wykształcenie średnie. Startuje jako kandydat KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY


Ślęczka Rafał Czesław - wybory samorządowe 2024 - miasto i gmina Wieliczka
Ślęczka Rafał Czesław fot. PowiatWielicki

Ślęczka Rafał Czesław – lat 40, mieszkaniec Raciborska, wykształcenie wyższe. Startuje jako kandydat KWW RAFAŁA ŚLĘCZKI


Dane o kandydatach pochodzą z bazy Państwowej Komisji Wyborczej.

Kto wygra wybory na burmistrza Wieliczki? SONDAŻ

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka do aktywnego udziału w naszym sondażu przed nadchodzącymi wyborami burmistrza. Wasze opinie są kluczowe dla zrozumienia preferencji wyborczych oraz potrzeb społeczności lokalnej. Nie zapomnijcie podzielić się swoimi poglądami i wziąć udziału w demokratycznym procesie wyborczym!

Na kogo zagłosujesz w wyborach na burmistrza Wieliczki?

 • Ślęczka Rafał Czesław (38%, 635 głosów)
 • Krzych Bartłomiej Hubert (34%, 566 głosów)
 • Kozioł Artur Stanisław (16%, 267 głosów)
 • Kordula Joanna Ewa (6%, 102 głosów)
 • Staroń Przemysław Marcin (5%, 90 głosów)

Wszystkich głosów: 1 660

Loading ... Loading ...

Wyniki sondażu

Zachęcamy do udziału w sondażu. Wyniki zostaną ogłoszone dzień przed ciszą wyborczą. Jeśli nie chcesz przegapić informacji o wynikach, zapisz się do naszego newslettera.

Proszę czekać

Twój adres został dodany do naszej bazy


Nasz sondaż został zakończony. Wyniki na dzień 5 kwietnia 2024 roku  znajdą Państwo powyżej. Do zobaczenia przy urnach wyborczych!

5 komentarzy

 • Wszystko spoko tylko czemu na debacie nie byli…. dla mnie szanse maja tylko ci co byli na debacie reszta sie boji konfrontacji z ludzmi i kandydatami obecnymi na debacie.

  • Może zaproszenia zbyt późno trafiły do innych, bo niektórzy w tym czasie mieli już zaplanowane spotkania (od kilku tygodni). Takich spotkań nie robi się z dnia na dzień. Kozioł oczywiście się schował przed ludźmi – jak zawsze 🙂

  • Ponieważ np. Pan Sleczka miał już wcześniej zaplanowane w tym samym czasie spotkanie z mieszkańcami w jednej z miejscowości w Gminie Wieliczka. Ma cykliczne spotkania w różnych miejscach w Gminie. Proszę się doinformować, a potem komentować.

 • Popieram Pana Rafała Ślęczke. Bardzo dobry kandydat na burmistrza. Popieram i życzę zwycięstwa.

 • Cytuję” Radni na Burmistrza, To nie jest żadną lepsza strona dla Wieliczki.Mieli swoje lata jako Radni,nic nie robili,tylko długi zaciągali wraz z burmistrzem,bo mu na to zezwalali . nur ma dróg, parkingów, szpital już postawiony przy ośrodku zdrowia,tylko w życiu nie będzie funkcjonował.dworzec autobusowy postawiony, dla urzędników cała góra , której Nikt nie widział, wyposażenia,bo nawet kierowca tam nie ma prawa wejść,gdzie parking do pociągu,co się nimi chwalimy,bo nie nasz tylko Krakowski,teraz jeszcze tramwaj zrobić, tak jak zielone autobusy, jeżdżące pusto.były busy, nie mogła Gmina dopłacić przewoźnikom ,prywatnym żeby dalej jeździły,to 12.5 miliona co miesiąc kosztują puste autobusy,bo jeżdżą o takiej porze, że ani do pracy, Ani do szkoły,a tym bardziej do pociągu.”
  Wasal Ajtura K. I tyle w temacie.
  Pozdrawiam życzę rozsądnych wyborów.