Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Orszak Trzech Króli w Wieliczce

Już po raz trzeci w dniu 6 stycznia ulicami Wieliczki przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku w organizację tego wydarzenia włączyły się wszystkie wielickie parafie.

O godz. 12.30 rozpoczną pochód równocześnie trzy orszaki, każdy z innego miejsca: Orszak Króla Kacpra wyruszy spod kościoła św. Klemensa, Orszak Króla Melchiora spod klasztoru oo. Franciszkanów, natomiast Orszak Króla Baltazara wyruszy spod kościoła św. Pawła Apostoła. Połączone orszaki będą podążać do stajenki, umiejscowionej w CER ?Solne Miasto?, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Wszystkich uczestników, a przede wszystkim dzieci, prosimy o przygotowanie strojów w kolorach: Król Kacper, Europa ? czerwony, Król Melchior, Azja ? zielony, Król Baltazar, Afryka ? niebieski.

Orszak Trzech Króli od kilku lat jest propagowany we wszystkich miastach naszego kraju. Jest to przedstawienie jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek. Każda z miejscowości dodaje swój koloryt i tworzy własną historię. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia.

plakatOTK2016_2

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!