Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

PCKZiU w Rzymie

Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce wzięli udział w wymianie partnerskiej z młodzieżą szkoły Liceo Anco Marzio w Rzymie.

Do Rzymu wyjechała czternastoosobowa grupa uczniów z klas klas IIT, IIIA, IIIT, IIIG, IIIBT, IIA i IIK. Młodzież poza zwiedzaniem typowo turystycznych atrakcji Rzymu, takich jak: muzea watykańskie, bazylika św. Piotra, zamek San Angelo, Panteon, Piazza Navona, fontanna di Trevi, Koloseum, muzea sztuki nowoczesnej MACRO i starożytnego miasta Ostia Antica uczestniczyła również w degustacji potraw kuchni włoskiej zorganizowanej przez 6 szkół hotelarskich, pokazie i degustacji dań kuchni rzymskiej zorganizowanym przez dyrektora szkoły gastronomicznej.

Dużą atrakcją był pobyt młodzieży w senacie rzymskim w czasie obrad, gdzie na żywo oglądano przemówienie premiera Włoch Matteo Renzi, po którym obie szkoły zostały przedstawione i przywitane oklaskami przez obradujących senatorów.

Młodzież z Polski szkoły mieszkała w rodzinach uczniów włoskich, więc był czas na poznanie kultury śródziemnomorskiej i doskonalenie języka angielskiego na lekcji w szkole, jak i w czasie wspólnych pobytów.

(Źródło: PCKZiU)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!