Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Policja z Wieliczki i Niepołomic zatrzymała grupę oszustów działających metodą „na wnuczka” [ZDJĘCIA]

fot. Pixabay

Kryminalni z Wieliczki i Niepołomic, wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatrzymali cztery osoby odpowiedzialne za oszustwo na terenie powiatu wielickiego. Trzech mężczyzn i kobieta wyłudzili od dwóch starszych osób łącznie 40 000 złotych.

Pod koniec kwietnia bieżącego roku na terenie powiatu wielickiego doszło do oszustwa metodą „na wnuczka”. Ofiarą padła starsza kobieta. Oszuści podali się za jej wnuczka, informując, że uczestniczył w wypadku drogowym i potrzebuje pieniędzy na kaucję, aby uniknąć więzienia. Kobieta uwierzyła przestępcom i przekazała im swoje oszczędności w wysokości 25 000 złotych. Tego samego dnia, w ten sam sposób, kolejna starsza kobieta straciła 15 000 złotych.

Obie kobiety złożyły zawiadomienia na policję, a kryminalni natychmiast rozpoczęli działania. Początkowo dokładnie analizowali całe zdarzenie, krok po kroku, szukając wszelkich śladów pozostawionych przez oszustów, zarówno materialnych, jak i wirtualnych. Prowadzone działania operacyjne przyniosły rezultaty – policjanci wpadli na trop pierwszego z oszustów. Intensywne działania operacyjne wkrótce doprowadziły do kolejnych wspólników.

Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu oszustów i 4 czerwca zatrzymali wszystkie cztery osoby zamieszane w przestępstwo. Policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania, gdzie zabezpieczyli gotówkę oraz telefony, które mogły posłużyć do popełnienia przestępstwa. U dwóch mężczyzn znaleziono także narkotyki – MDMA, metamfetaminę i marihuanę.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP w Wieliczce
KPP w Wieliczce
KPP w Wieliczce

Dodaj komentarz