Gazeta Wielicka- Wiadomości z powiatu wielickiego

Przedstawiciele powiatu rawskiego w Wieliczce

W Wieliczce gościli przedstawiciele powiatu rawskiego. Wizyta miała na celu zapoznanie się z funkcjonowaniem Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego oraz praktycznymi aspektami współpracy zagranicznej.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Kampusu Wielickiego i prezentacji prowadzonej w nim działalności. Goście byli pod wrażeniem samego miejsca jak również jego oferty. W dalszej części opiekunka Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego Aleksandra Ślusarek wspólnie z prezydium rady opowiedzieli o MRPW, jej początkach, strukturze oraz wybranych akcjach.

Z kolei współpracę zagraniczną powiatu wielickiego przybliżyli starosta Jacek Juszkiewicz z przewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego Markiem Burdą. Omówione zostały jej początki, zasady finansowania, poszczególne projekty oraz korzyści wynikające z partnerstwa. ? Warto wspomnieć, że powiat wielicki otrzymał w 2012 roku nagrodę Ambasadora RP w Republice Federalnej Niemiec za wzorowe partnerstwo z powiatem monachijskim ? podkreślił Jacek Juszkiewicz.

Źródło: Powiat Wielicki, tekst: BP.

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!