Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Roman Ptak wybrany na starostę wielickiego

W czwartek, 16 maja, odbyło się tajne głosowanie, w którym 14 radnych wybrało Romana Ptaka, pełniącego rolę burmistrza Niepołomic od 2009 do 2024 roku, na starostę wielickiego. Jak prezentuje się nowy skład zarządu powiatu wielickiego?

W wyniku wyborów, które odbyły się 7 kwietnia, w 25-osobowej Radzie Powiatu Wielickiego najwięcej mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość (10 radnych). Jednak to koalicja Porozumienia Samorządowego (8 radnych) i Koalicji Obywatelskiej (6 radnych) przejęła stery rządów. W radzie zasiada także przedstawiciel Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależni – Po Prostu, którym jest poprzedni starosta Adam Kociołek.

Podczas pierwszej sesji, radni wybrali prezydium rady. Przewodniczącą została Anna Polańska z Koalicji Obywatelskiej, a wiceprzewodniczącymi zostali Piotr Nowak i Agnieszka Szczepaniak z Porozumienia Samorządowego.

Ostatnie tajne głosowanie, które odbyło się 16 maja br. przyniosło Romanowi Ptakowi 14 głosów poparcia, podczas gdy jego rywalka, Katarzyna Ciężarek z PiS, uzyskała 11 głosów.

Roman Ptak, lat 48, pełnił funkcję burmistrza Niepołomic od 2009 roku. Wcześniej, od 2007 roku, był wiceburmistrzem i bliskim współpracownikiem poprzedniego burmistrza Niepołomic, Stanisława Kracika. W ostatnich wyborach samorządowych zrezygnował z ubiegania się o reelekcję na stanowisko burmistrza, startując do rady powiatu, gdzie zdobył mandat radnego z wynikiem ponad 3,8 tys. głosów.

Nowo wybrany zarząd powiatu wielickiego prezentuje się następująco:

Starosta: Roman Ptak (Porozumienie Samorządowe)
Wicestarosta: Ewa Ptasznik (Koalicja Obywatelska)
Członek Zarządu: Edyta Trojańska-Urbanik (Porozumienie Samorządowe)
Członek Zarządu: Klaudia Wojakowska-Grochot (Koalicja Obywatelska)
Członek Zarządu: Łukasz Sadkiewicz (Porozumienie Samorządowe)

Fot. Wojciech Borkowski

Dodaj komentarz