Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Szkoła Podstawowa im. Macieja Szarka w Grabiu we wrześniu 2013 roku otrzymała certyfikat “Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Szkoła  uzyskała wtedy  59 punktów za podejmowane działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na terenie szkoły oraz w jej pobliżu. Dzięki podejmowanym działaniom poziom bezpieczeństwa w szkole i jej okolicy uległ poprawie. Wdrożone działania, podejmowane inicjatywy zostały pozytywnie ocenione przez komisję weryfikacyjną z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która w tym roku przyznała szkole przedłużenie certyfikatu. Certyfikat jest dokumentem prestiżowym, przyznawanym w przypadku przedłużenia na okres pięciu lat. Jednym z kryteriów jego otrzymania jest skuteczność podejmowanych przez szkołę działań zapewniających ogólnie pojęte bezpieczeństwo.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce mł. insp. Piotr Krzewski 10 listopada 2015 roku wręczył dyrekcji szkoły przedłużenie Certyfikatu ?Szkoła Promująca Bezpieczeństwo? za inicjatywy i działania w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Ważność certyfikatu została przedłużona do roku 2020.

(Źródło: KPP w Wieliczce)

Dodaj komentarz