Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Uczcili Narodowy Dzień Niepodległości

9 listopada w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym ?Solne Miasto? zgromadzili się najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i gminy, by pięknie zaśpiewać patriotyczne pieśni.

Dzień później, również w ?Solnym Mieście?, odbyło się ?Wspólne śpiewanie? w ramach programu ?Młodzież pamięta?. Podczas uroczystości, która zgromadziła reprezentacje z wszystkich szkół: podstawowych, gimnazjalnych, a także liceum, wspólnie śpiewano najpopularniejsze utwory żołnierskie. O  oprawę muzyczną zadbała pani Izabela Szota, która wraz z chórem uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce zachęcała licznie zgromadzoną młodzież do wspólnego śpiewania.

Dla uczestników przygotowana została specjalna edycja ?Śpiewnika polskich pieśni patriotycznych? z załączoną wkładką zawierającą zdjęcia z ubiegłorocznych uroczystości Święta Niepodległości.

Gmina Wieliczka po raz kolejny włączyła się w akcję ?Młodzież pamięta?, realizowaną w województwie małopolskim w czasie obchodów świat narodowych. Projekt ten ma zwrócić uwagę, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazać wszystkim, że młodzież pamięta o ważnych wydarzeniach w historii Polski i chętnie angażuje się w tego typu przedsięwzięcia.

(Źródło: Gmina Wieliczka, fot. A. Rogalska)

Dodaj komentarz