Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Usiłowanie zabójstwa w hostelu na terenie powiatu wielickiego

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu zabójstwa. Jak przebiegła interwencja?

Wydarzenia miały miejsce 19 kwietnia, około godziny 5 rano, kiedy to oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu zabójstwa w jednym z miejscowych hosteli. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy zastali karetkę pogotowia opiekującą się 32-letnią kobietą, ciężko ranną nożem.

Według ustaleń policji, mężczyzna zaatakował kobietę w jednym z pokoi hostelu. Na szczęście, inna kobieta, będąca w pobliżu, usłyszała krzyki poszkodowanej i szybko zareagowała, wzywając pomoc.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policji, pracy techników oraz grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, udało się zidentyfikować podejrzanego. Funkcjonariusze z Wieliczki przeprowadzili skuteczną akcję, która doprowadziła do zatrzymania 28-letniego mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa.

Sąd, po rozpatrzeniu sprawy, podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesiący. Mężczyzna czeka na dalsze postępowanie. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz