Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wicemistrzowie Małopolski

Miniony weekend obfitował w szachowe wydarzenia w Krakowie. W Hotelu Europejskim odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Małopolski Juniorów w szachach błyskawicznych oraz Turnieje o Wieżę Wolności 1918 w szachach szybkich i błyskawicznych. Wielicki klub reprezentowało ponad 20 zawodników, którzy regularnie uczęszczają na zajęcia organizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.

Wszystko zaczęło się w sobotni poranek od indywidualnego turnieju szachów błyskawicznych tempem 6+ 4 na ruch na dystansie 9 rund. W najmłodszej grupie do 8 lat blisko podium był Paweł Wojtyło ? 5 miejsce z 6 pkt. W grupie do 10 lat o zwycięstwo otarł się Oliwier Klimczak, który był drugi z 7,5 pkt przegrywając tylko punktacją pomocniczą. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze troje jego klubowych kolegów i koleżanek. W grupie do 12 lat solidny występ zaliczył Wojtek Krawczyk zajmując 5 miejsce z 5,5 pkt.

Po turnieju indywidualnym zawodnicy nie mając zbyt wiele czasu wytchnienia przystąpili do turnieju drużynowego. W grupie młodszej do 12 lat grano 7 rund tempem 6+ 4 na ruch. Obydwie drużyny MKS MOS Wieliczka zaliczyły świetny występ. Pierwsza drużyna w składzie Wojtek Krawczyk, Oliwier Klimczak, Tomek Nawalany i Marysia Baran zajęła 3 miejsce nie przegrywając żadnego meczu. Druga drużyna młodych talentów w składzie Ksawery Bartman, Kamil Knapik, Paweł Wojtyło i Martyna Mól zajęła 5 miejsce wygrywając 4 mecze.

W starszej grupie do 18 lat grano szybszym tempem 3+ 2 na ruch 12 partii czyli po 2 z każdym przeciwnikiem. Nasz klub wystawił jedną, jeszcze młodą, jak na tę grupę drużynę w składzie Jan Golenia, Jan Paweł Gawor, Florian Wrona i Michalina Dębowska. Zdobyli oni z dużym zapasem 2 miejsce.

Poza sukcesami drużynowymi zawodnicy sięgnęli po podium w klasyfikacjach indywidualnych na poszczególnych szachownicach. Drugie miejsca zajęli Oliwier, Florek i Michalina, a trzecie Jan Golenia, Jan Paweł Gawor i Paweł Wojtyło.

(Źródło: Powiat Wielicki, Tekst: JW, Foto: MOS Wieliczka)

Dodaj komentarz