Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Wysłali PIT w kosmos

Działacze Partii Wolność w Wieliczce przeciwko podatkowi dochodowemu. W sobotę 29 kwietnia w Wieliczce odbyła się konferencja prasowa, na której prezentowali oni swoje argumenty. Podczas konferencji działacze wysłali PIT w kosmos przy pomocy balonów z helem.

Jako pierwszy wypowiedział się Kamil Jastrzębski:

Podatek dochodowy można rozpatrzyć w trzech aspektach- ekonomicznym, moralnym oraz technicznym. W żadnym z nich nie znajdziemy uzasadnienia dla jego podtrzymywania. Jest to podatek po pierwsze nieskuteczny i szkodliwy dla wszystkich obywateli, po drugie- niemoralny oraz zniechęcający do pracy, po trzecie- skompilowany w obsłudze. Warto też dodać, że właśnie on jest jednym z głównych powodów bezrobocia. Co ciekawe, można go w dość łatwy sposób zlikwidować, gdyż akurat w tej kwestii Unia Europejska zostawia nam względną autonomię decyzyjną. Gdyby była taka wola ze strony rządu lub nawet opozycji- dałoby się to zrobić. Niestety takowej woli nie ma i na 99% dalej nie będzie, dlatego w przyszłych wyborach będziemy jedyną ogólnopolską partią, w której programie znajdzie się likwidacja podatku dochodowego“.

Następnie Karol Pęczek dodał – “Statystyki nie kłamią- aż 80% czasu pracy urzędników zajmuje obsługa tego podatku. Z kolei 20 milinów złotych tracimy na samych przesyłkach.”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!