Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Wysłali PIT w kosmos

Działacze Partii Wolność w Wieliczce przeciwko podatkowi dochodowemu. W sobotę 29 kwietnia w Wieliczce odbyła się konferencja prasowa, na której prezentowali oni swoje argumenty. Podczas konferencji działacze wysłali PIT w kosmos przy pomocy balonów z helem.

Jako pierwszy wypowiedział się Kamil Jastrzębski:

Podatek dochodowy można rozpatrzyć w trzech aspektach- ekonomicznym, moralnym oraz technicznym. W żadnym z nich nie znajdziemy uzasadnienia dla jego podtrzymywania. Jest to podatek po pierwsze nieskuteczny i szkodliwy dla wszystkich obywateli, po drugie- niemoralny oraz zniechęcający do pracy, po trzecie- skompilowany w obsłudze. Warto też dodać, że właśnie on jest jednym z głównych powodów bezrobocia. Co ciekawe, można go w dość łatwy sposób zlikwidować, gdyż akurat w tej kwestii Unia Europejska zostawia nam względną autonomię decyzyjną. Gdyby była taka wola ze strony rządu lub nawet opozycji- dałoby się to zrobić. Niestety takowej woli nie ma i na 99% dalej nie będzie, dlatego w przyszłych wyborach będziemy jedyną ogólnopolską partią, w której programie znajdzie się likwidacja podatku dochodowego“.

Następnie Karol Pęczek dodał – “Statystyki nie kłamią- aż 80% czasu pracy urzędników zajmuje obsługa tego podatku. Z kolei 20 milinów złotych tracimy na samych przesyłkach.”

Partia Wolność

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!