Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Zatrzymana na terenie Wieliczki za liczne kradzieże kieszonkowe warte blisko 10 000 zł

fot. Pixabay

Kryminalni z Wieliczki zatrzymali 27-letnią kobietę, która regularnie dokonywała kradzieży kieszonkowych na terenie całego powiatu wielickiego. Tym samym ten rodzaj przestępstwa stał się jej stałym źródłem dochodu. Jaką karę dla zatrzymanej kobiety przewiduje kodeks karny?

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce od końca 2023 roku pracowali nad sprawą seryjnych kradzieży kieszonkowych, które miały miejsce na terenie powiatu wielickiego. Zebrane dowody oraz praca operacyjna funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawczyni. Łączna suma skradzionych pieniędzy to 9 800 zł.

27-latka działała w prosty, lecz skuteczny sposób. Wybierała swoje ofiary, głównie kobiety, zaczepiała je i podczas rozmowy kradła ich pieniądze. Ofiary często nie zdawały sobie sprawy z tego, że zostały okradzione. Początkowo kradzieże wydawały się trudne do wykrycia, jednak skrupulatna praca wielickich kryminalnych oraz szczegółowa analiza sposobu działania sprawczyni przyniosły oczekiwane rezultaty. Zatrzymana była już wcześniej notowana i karana za podobne przestępstwa.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie kobiecie łącznie czterech zarzutów kradzieży. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

KPP w Wieliczce

Dodaj komentarz