Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Zatrzymany za włamanie do lombardu i kradzież biżuterii o wartości 8 tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce rozwiązali sprawę kradzieży z włamaniem do jednego z lombardów na terenie miasta. Zatrzymano 37-letniego mężczyznę, który dokonał włamania oraz uszkodził dwa pojazdy. Udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.

Wydarzenia miały miejsce 5 maja bieżącego roku, gdy policja otrzymała zgłoszenie o zniszczeniu dwóch zaparkowanych przy ulicy Sienkiewicza samochodów osobowych. Sprawca, używając cegłówki, wybił w nich szyby, powodując szkody w wysokości około 3 tysięcy złotych. Następnie włamał się do pobliskiego lombardu, skąd zabrał biżuterię oraz zegarki o łącznej wartości około 8 tysięcy złotych.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego, sprawca został zidentyfikowany i zatrzymany już następnego dnia, 6 maja. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec gminy Wieliczka. Policja odzyskała również część skradzionych przedmiotów, które mężczyzna zastawił w innym lombardzie na terenie Krakowa.

Zatrzymanemu przedstawiono łącznie pięć zarzutów, w tym kradzież z włamaniem, niszczenie mienia oraz oszustwo. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Po usłyszeniu zarzutów mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw.

Policja w Wieliczce prowadzi dalsze śledztwo w tej sprawie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia oraz odzyskać pozostałe skradzione przedmioty.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

Dodaj komentarz