Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

15 lat Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego

W ubiegły czwartek odbył się jubileusz 15-lecia Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego.

– Zaczęło się od przypadkowego spotkania z młodymi ludźmi, którzy siedzieli na ławce w parku. Odpowiedzieli na moje zaproszenie do wizyty w starostwie i tak zrodziła się myśl o utworzeniu Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego ? wspominała Aleksandra Ślusarek jej początki podczas uroczystej gali.

O tym, co działo się później opowiedziała młodzież w prezentacji pokazującej podejmowane na przestrzeni tego czasu inicjatywy. Była mowa o Czekoladowej gwiazdce, Dniu dziecka niepełnosprawnego, wpieraniu imprez promujących powiat wielicki, współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Wieliczce.

– Pragnę podziękować Wam za to, że jesteście – z nami i dla nas. Wyrażam słowa uznania za Wasze zaangażowanie i pasję, za cenne inicjatywy podejmowane na rzecz mieszkańców powiatu, a szczególnie dzieci. W imieniu Powiatu Wielickiego dziękuję za wszystkie osiągnięcia i ogromny wkład w rozwój samorządności propagowanej wśród młodych ludzi oraz życzę dalszych sukcesów i kolejnych równie owocnych lat działalności ? podkreślił starosta wielicki Jacek Juszkiewicz, który wspólnie z przewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego Markiem Burdą złożyli gratulacje Młodzieżowej Radzie Powiatu Wielickiego.

Do życzeń przyłączyła się posłanka na Sejm RP Urszula Rusecka, która z uznaniem odniosła się do działalności Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego i zaprosiła jej członków do odwiedzenia Sejmu.

Jubileusz uświetnił występ byłej przewodniczącej Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego Marii Czajczyk oraz zespołu ?Razem?. Nie zabrakło też urodzinowego tortu przygotowanego przez Bistro Kampus.

(Źródło: Powiat Wielicki. Tekst: Bogdan Pasek)

Dodaj komentarz