Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Aleksandra Ślusarek odznaczona przez Prezydenta

Aleksandra Ślusarek została odznaczona przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się 11 listopada 2016 roku w Belwederze.

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominację generalską oraz odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. – 11 listopada, 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, o której kiedy myślimy, to myślimy na bardzo wielu płaszczyznach, choćby na tych podstawowych: myślimy o niej na płaszczyźnie historycznej – 123. lat, kiedy Polska nie była państwem nie tylko wolnym, w ogóle jej nie było, bo została rozszarpana przez sąsiadów, Polacy byli zepchnięci do drugiej kategorii, byli zmuszani do posługiwania się obcymi językami, byli ograniczani w możliwościach swojego działania – mówił prezydent podczas uroczystości w Belwederze.

Wśród odznaczonych jest Aleksandra Ślusarek, członek Zarządu Powiatu Wielickiego oraz Prezes Związku Repatriantów Rzeczypospolitej Polskiej. Za jej wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski, działalność na rzecz Polonii na świecie oraz osiągnięcia w działalności na rzecz społeczności lokalnej, Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył ją Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wśród pozostałych odznaczonych byli m.in. złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Anita Włodarczyk, piosenkarka Alina Frąckowiak i aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!

dwnld105654384

Źródło / Fot: prezydent.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!