Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Konwent powiatów

Świadczenia zdrowotne, system informacji o nieruchomościach i subwencja oświatowa ? to najważniejsze tematy ostatniego Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego. Jego gospodarzem była Wieliczka, a samo posiedzenie odbyło się w Kampusie Wielickim.

Konwent rozpoczęło wystąpienie prof. Andrzeja Cechnickiego, który przedstawił zmiany w leczeniu psychiatrycznym w województwie małopolskim połączone z prezentacją dobrych praktyk w tym zakresie. Wśród nich znalazł się również powiat wielicki jako lider środowiskowego leczenia psychiatrycznego.

W kolejnym punkcie programu obrad znalazła się informacja o kontraktowaniu świadczeń zdrowotnych w 2016 roku. Wywołała ona ożywioną dyskusję, którą zapoczątkował Adam Styczeń, prezes Stowarzyszenia Szpitali Małopolski. Szefowie powiatów nie szczędzili słów krytyki pod adresem Narodowego Funduszu Zdrowia, który reprezentowała dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie.

W dalszej części podpisano porozumienie powiatów małopolski ustanawiającego miasto Kraków liderem projektu ?ZSIN II? (budowy Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach). Przyjęto także wspólne stanowisko w sprawie przywrócenia do ?Kryteriów podziału 0,4% rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej? ? terminu październikowego składania wniosków o przyznanie środków z tytułu wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych.

(Źródło: Powiat Wielicki, Tekst: BP)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!