Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Czym charakteryzuje się hala magazynowa klasy A?

Magazyny na wynajem przeznaczone dla potrzeb składowania towarów na regałach, a także lekkiej produkcji mogą mieć bardzo różną konstrukcję. Są to zarówno magazyny tradycyjne, jak i nowoczesne hale magazynowe. Wśród tych drugich, jednym z najważniejszych rodzajów jest hala klasy A, która oznacza przestrzenie magazynowe najwyższej jakości. Czym się one charakteryzują?

Warunki, jakie zapewnia hala magazynowa klasy A

Hale magazynowe klasy A powinny spełniać określone warunki. Po pierwsze, budynek musi mieć określoną wielkość, co dotyczy zarówno jego powierzchni, jak i wysokości. Wysokość składowania nie powinna być w nim mniejsza niż 10 metrów, co odpowiada standardowej wysokości używanych w halach magazynowych regałów. Ważna jest również nośność posadzki, która w takich halach musi wynosić przynajmniej 5 T/mkw. Umożliwia to nie tylko składowanie, ale również prowadzenie lekkiej działalności produkcyjnej. Oprócz tego budynek musi być wyposażony w doki i ramy wjazdowe, co ułatwia załadunek i rozładunek. Bardzo ważna jest obecność odpowiedniego, energooszczędnego oświetlenia, ogrzewania, nowoczesnych systemów bezpieczeństwa i zabezpieczeń przeciwpożarowych. Nie bez znaczenia jest również możliwość organizacji biur i przestrzeni socjalnych.

Otoczenie również jest ważne

Warunkiem, którego spełnienie w klasie A jest również konieczne, jest bliskość większych szlaków komunikacyjnych, jak autostrady, czy drogi ekspresowe albo łatwy dostęp do nich. Magazyn powinien mieć również dostęp do placów manewrowych dla samochodów ciężarowych TIR, a także parkingów dla samochodów osobowych. Istotne jest również to, żeby w najbliższym sąsiedztwie budynku nie znajdowały się żadne zabudowania mieszkalne. W tej klasie magazynów konieczne jest również zapewnienie odpowiedniej ochrony całego terenu, nie tylko wnętrza halo. Znaleźć się tam powinna więc całodobowa ochrona (niekoniecznie na miejscu 24h) oraz skuteczny monitoring, co znacznie polepsza warunki prowadzenia działalności gospodarczej pod względem bezpieczeństwa.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazyny.online

Dodaj komentarz