Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Powstaje chodnik w Podolanach

Od kilkunastu dni trwa drugi etap budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej w Podolanach. W ramach zadania powstanie także zatoka autobusowa. Inwestycja finansowana jest z budżetu gminy Gdów i Województwa Małopolskiego.

Inwestycję prowadzoną przez gminę Gdów realizuje firma ?Transbet? Kazimierz Styrna, Borek 303, 32-765 Rzezawa. Przedstawiła ona najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego. Zadanie obejmuje remont kanalizacji deszczowej i powstanie odwodnienia, wykonanie około 300mb chodnika i zatoki autobusowej, wyznaczenie przejścia dla pieszych?. Koszt robót budowlanych wynosi około 230 000zł. i zostanie poryty z budżetu gminy Gdów i Województwa Małopolskiego. Realizacja inwestycji w terenie ma się zakończyć w ostatnim tygodniu grudnia.

W ubiegłym roku prowadzony był pierwsze etap tego zadania, który obejmował roboty rozbiórkowe, cięcie i rozebranie nawierzchni, wykonanie kanalizacji opadowej, poszerzenie drogi, budowę zatoki autobusowej. Koszt robót budowlanych wyniósł wówczas około 100 000zł i również został poryty z budżetu gminy i Województwa.

(Źródło: Gmina Gdów)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!