Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Wawel zbuduje nową fabrykę w Dobczycach

Krakowski producent słodyczy Wawel zbuduje nowy zakład produkcyjny w Dobczycach, który będzie kosztował 89 mln zł. Wawel podaje, że uruchomi tam produkcję nowych wyrobów, ale spółka na razie nie chce zdradzić szczegółów.

“W nowym zakładzie będą powstawały zarówno produkty już dostępne w ofercie, jak i nowe, ponieważ planujemy rozszerzenie asortymentu. Na tym etapie nie chcielibyśmy zdradzać zbyt wielu szczegółów” – informuje Wawel. Moce produkcyjne w pierwszej fazie po uruchomieni fabryki wzrosną o około 15 proc., a ich późniejszy wzrost jest ściśle związany z dalszymi planami inwestycyjnymi. Przedstawiciele spółki deklarują, że produkcja w nowym zakładzie ruszy w przyszłym roku, a pierwszych efektów spółka spodziewa się pod koniec 2016 roku.

W 2006 roku, w związku z dynamicznym rozwojem rynku słodyczy oraz firmy Wawel S.A., zakład produkcyjny tej firmy został przeniesiony do Dobczyc. Dotychczasowy zakład produkcyjny Wawel usytuowany jest na blisko sześciu hektarach w Strefie Przemysłowej w Dobczycach przy ul. Wawelskiej 6.

Budowa nowego zakładu to nowe miejsca pracy m.in. dla mieszkańców powiatu wielickiego, w szczególności mieszkańców Gdowa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!