Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wymiana Książki Dziecięcej

Już w najbliższy czwartek, 17 stycznia, w Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się ?Wymiana Książki Dziecięcej?. Wydarzenie organizowane przez Centrum Wolontariatu przy współpracy z Centrum Kultury w Gdowie organizowane jest juz po raz trzeci- niezmiennie w czasie ferii zimowych.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i ich rodziców. Głównie chodzi o możliwość oddania naszych książek innym, a w zamian znalezienia czegoś dla siebie. Dla uczestników spotkania wolontariusze przygotowują atrakcje dodatkowe: kącik czytania bajek, malowanie twarzy, a także konkursy i zabawy z nagrodami. Atrakcją specjalną będzie wspólne rysowanie komiksu z artystą-grafikiem z grupy Gdów-Art.

Chętne dzieci będą mogły do mikrofonu opowiedzieć o swoich ulubionych książkach.

Już dziś zrób z dzieckiem przegląd Waszych książeczek. Może znajdziecie takie, których nie czytacie z jakichś powodów? Może to nietrafione prezenty? A może znacie je już na pamięć i Wam się znudziły? Zapewne są i takie, z których dziecko już wyrosło. Weź je ze sobą, i wymień na inne.

Dodaj komentarz