Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Dąb biznesu

Dąb to symbol długowieczności, szlachetności i siły. Dlatego to właśnie dąb stał się symbolem nagrody, którą corocznie wręczać będziemy firmom wspierającym rozwój społeczności lokalnej. Tytuł podkreśla nasze uznanie dla wkładu przedsiębiorstw ? zarówno małych, jak i dużych ? w rozwój naszej małej ojczyzny.

Przyznanie honorowego tytułu Dąb Biznesu podkreśla naszą wdzięczność, iż firmy pamiętają nie tylko o swoim otoczeniu biznesowym, ale również o środowisku społecznym i bezinteresownie wpływają na jego rozwój oraz kreują dobry obraz biznesu.

Nagrodę wprowadziła Rada Miejska uchwałą z marca 2015 roku. Na jej podstawie powstała Kapituła Konkursowa, w skład której weszli Stanisław Kracik, Marek Sowa (Marszałek Województwa Małopolskiego, a obecnie Poseł na Sejm), Krzysztof Krzysztofiak z Krakowskich Parków Technologicznych, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Adam Suślik, wiceburmistrz Adam Twardowski oraz dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Bożena Kruk.

20151217_dab_biznesu

Nagroda nie jest przyznawana za wyniki biznesowe. Głównym kryterium jest pomysłowość przedsiębiorców w czynieniu dobra. To wyraz najwyższego uznania dla przedsiębiorstw działających na terenie naszej gminy, z uwzględnieniem ich możliwości zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym.

Kapituła, z sześciu kandydatur, wybrała trzy firmy do wyróżnienia podczas pierwszej edycji nagrody. Uroczyste wręczenie dyplomów i statuetek, zaprojektowanych przez rzeźbiarza Marka Maślańca, odbyło się podczas spotkania z ludźmi biznesu w Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Tytuł Dąb Biznesu powędrował do przedsiębiorstw o różnym charakterze i profilu działalności.

W kategorii przedsiębiorstw zagranicznych, tytuł otrzymała firma Royal Canin. To wyraz uznania dla ich inwestycji ograniczających uciążliwości dla otoczenia, przekazanie przez firmę mebli oraz sprzętu AGD i fitness, które trafiły do szkół i klubów sportowych, za przeprowadzenie akcji informacyjnych z zakresu opieki i wychowania psów ?Podał łapę? oraz wsparcie finansowe i organizacyjne Dni Niepołomic.

W kategorii dużego przedsiębiorstwa z polskim kapitałem, tytuł Dąb Biznesu trafił do firmy Juka. Za tą decyzją przemówiła nie tylko wieloletnia historia przedsiębiorstwa i jego przywiązanie do Niepołomic, ale także zaangażowanie w organizacje zawodów strzeleckich, tradycyjnie odbywających się na terenie należącym do zakładu. Przedsiębiorstwo na własny koszt zaadaptowało kort tenisowy na potrzeby strzelnicy oraz wybudowało zaplecze niezbędne do organizacji zawodów i pikników. Dzięki temu ośmiokrotnie w ciągu roku, każdy chętny, może wziąć udział w turniejach organizowanych przez TKKF Wiarus.

W kategorii firmy rodzinnej, statuetką Dąb Biznesu uhonorowaliśmy Grzegorza Czajkowskiego, właściciela firmy Ościeżnica ze Staniątek. Jest to wyraz wdzięczności za zaangażowanie firmy w akcje przeciwpowodziowe i ratownicze, jej społeczną pracę na rzecz opactwa Sióstr Benedyktynek, a także za sponsorowanie zakupu książek i pomocy naukowych oraz finansowanie przejazdów na zimowiska i wycieczki dla uczniów szkół podstawowych.

Gospodarka jest motorem postępu. Biznes ? zarówno ten duży, jak i mały ? jest kołem zamachowym rozwoju naszego samorządu. Jeśli zaś przedsiębiorstwo chce zrobić coś więcej i zaangażować się w życie społeczne, stanowi to dodatkową wartość dla nas wszystkich.

Wierzę, że za rok wręczymy kolejne Dęby Biznesu, którymi docenimy zaangażowanie ludzi biznesu w rozwój społeczności lokalnej. Bo dobro zawsze wraca do tego, kto je czyni.

Dziękuję wszystkim przedsiębiorcom za ich ciężką pracę, a zwłaszcza laureatom pierwszej edycji nagrody Dąb Biznesu!

Roman Ptak
Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice

(Źródło: Gmina Niepołomice)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!