Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

MAN wznawia produkcję

W połowie marca 2020, mając na uwadze przede wszystkim ochronę pracowników, ale także w wyniku przerwania łańcucha dostaw firma MAN Trucks zawiesiła pracę fabryki. Od przyszłego tygodnia zakład wznawia produkcję pojazdów ciężarowych z zachowaniem rozbudowanych środków ochrony i bezpieczeństwa.

Po około sześciu tygodniach przerwy w produkcji zakład MAN Trucks w Niepołomicach od 4 maja 2020 r. wznowi produkcję. Ochrona pracowników jest najwyższym priorytetem firmy, dlatego wdrożono szeroko zakrojone środki ostrożności. Działania te obejmują między innymi zapewnienie większej odległości między pracownikami, wyposażenie ochronne dla pracowników, a także dodatkowe szkolenia i instruktaż.

„Pracownicy produkcyjni, a także administracyjni, na razie będą pracować według skróconego czasu pracy lub skorzystają z istniejących elastycznych uzgodnień dotyczących czasu pracy jak np. praca zdalna. Powrót działów administracyjnych do biur będzie również rozłożony w czasie, zgodnie z koncepcją bezpieczeństwa.”, mówi Thorsten Campehl, dyrektor zakładu w Niepołomicach.

Sieć serwisowa pracuje normalnie i jest nadal w pełni dostępna dla pojazdów marek MAN i NEOPLAN w celu zabezpieczenia pojazdów ratowniczych, łańcuchów dostaw i lokalnego transportu publicznego. Dotyczy to zarówno własnych stacji serwisowych MAN, jak i firm partnerskich MAN Truck & Bus, pod warunkiem, że jest to oficjalnie dozwolone i uregulowane przepisami prawa.

źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz