Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Somfy inwestuje w Polskę.

Francuska grupa Somfy, która rok temu w Niepołomicach otworzyła jedną z największych po Amazonie inwestycji w Polsce ? fabrykę Sopem, ponownie inwestuje w Polskę. Na początku września rozpoczęła działalność Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna (EEDP). Ogromna, bo wynosząca 4,5 tys. m2 powierzchnia nowego centrum dystrybucyjnego docelowo obsłuży klientów z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Wschodnioeuropejską Platformę Dystrybucyjną zlokalizowano w Niepołomickiej Strefie Ekonomicznej, tuż obok fabryki Sopem, która dziś w regionie daje zatrudnienie blisko 150 pracownikom, a docelowo zatrudnienie znajdzie tam ponad 800 osób.

Zdaniem dyrektora zarządzającego Sopem Sebastiena Fonta zlokalizowanie EEDP w tym samym miejscu co fabryka przyniesie kolejny etap same korzyści firmie i klientom. Produkty bowiem będą trafiać prosto z linii produkcyjnej do magazynu, co oznacza, że szybciej trafią też do ich nabywców. Wcześniej ta procedura trwała znacznie dłużej, bo z fabryki w Niepołomicach gotowe towary trzeba było przetransportować do centrum dystrybucyjnego w Warszawie, skąd dalej trafiały do klientów. A przy tak dużej powierzchni magazynowej polski oddział Somfy będzie w stanie obsłużyć nie tylko polski rynek, ale także rynki innych krajów w tym regionie Europy. ? Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna w Niepołomicach będzie potężnym narzędziem logistycznym dla Somfy. Jego ogromna powierzchnia pozwoli skutecznie dystrybuować produkty na rynki wschodniej Europy. Polska będzie pierwszym krajem w Europie, która z tego skorzysta ? podkreśla Sebastien Fonta. – Nowe centrum dystrybucyjne pozwoli również jeszcze szybciej rozwijać Somfy na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, a przy tym zachować wysoki standard jakości wszystkich produktów z marką Somfy ? dodaje Fonta.

Inwestycja w Niepołomicach to odpowiedź Somfy na szybko rozwijający się rynek produktów inteligentnych. – Polscy producenci stolarki okiennej czy technik osłonowych, dla których produkujemy nasze rozwiązania w ostatnich latach stali się znaczącymi uczestnikami rynków w Europie Zachodniej. Obserwujemy kolejne tendencje, myślimy strategicznie na przyszłość. A to z kolei wpływa na nasze kolejne biznesowe decyzje ? mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający w polskim oddziale Somfy, światowego lidera w produkcji inteligentnych urządzeń do domów i budynków użyteczności publicznej. ? Dla nas otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego to milowy krok w rozwoju naszej firmy. Tym sposobem chcemy wprowadzić ją do czołówki najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce ? dodaje Radosław Borkowski.

Dotychczas firma Somfy dysponowała powierzchnią magazynową w Warszawie o rozmiarze 936 m2. Otwarte we wrześniu w Niepołomicach Wschodnioeuropejskie Centrum Dystrybucyjne jest pięć razy większe. – Większy magazyn to przede wszystkim możliwość składowania większej ilości produktów. Dzięki temu będziemy w stanie sprostać coraz wyższym wymaganiom, jakie stawiają przed nami nasi klienci, a także włączyć ich w sam proces tworzenia stanów magazynowych ? dodaje Agnieszka Żygadło, Dyrektor Operacyjny w Somfy Sp. zo.o. Jak zaznacza, jest to już czwarty taki centralny magazyn francuskiego producenta w Europie. I jednocześnie przy tym jeden z największych, bo stąd właśnie mają być dystrybuowane towary z logo Somfy, Simu, ASA, Mingardi Magnetic nie tylko po samej Polsce, ale będą wysłane także do Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy, Litwy czy Łotwy. Według planów magazyn ma obsługiwać klientów z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Informacja prasowa Somfy

Dodaj komentarz