Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Kto przejął profil społecznościowy Miasta i Gminy Wieliczka?

Profil społecznościowy Miasta i Gminy Wieliczka powstał we wrześniu 2012 roku. To Pracownicy Urzędu dbali o regularność publikacji w mediach. Aktualne wydarzenia, ogłoszenia czy komunikaty istotne dla mieszkańców były udostępniane nie tylko na oficjalnych stronach miasta, ale również na utworzonych w tym celu kontach społecznościowych. Po tegorocznej majówce doszło jednak do przejęcia konta przez nieznane dotąd osoby.

W poniedziałek (6 maja br.) Rafał Ślęczka, dzień przed zaprzysiężeniem, wystosował apel do Pracowników Urzędu o jak najszybsze przywrócenie oficjalnego profilu Miasta i Gminy Wieliczka do pierwotnej wersji. Osoby, które dokonały ataku, a następnie przejęły konto społecznościowe firmy dokonały zmiany między innymi zdjęcia profilowego oraz oficjalnej nazwy na „Wieliczka – Mieszkańcy”.

 

Zrzut ekranu Instagram

Zgodnie z oświadczeniem aktualnego Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka wydanym na profilu społecznościowym na Facebooku oficjalny profil został przywrócony w ręce Urzędu. Nazwa strony, w przeciwieństwie do zdjęcia profilowego, nie mogła zostać zaktualizowana ze względu na ograniczenia, które nakłada platforma społecznościowa. Padło jednak zapewnienie, że trwają prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności oficjalnego konta społecznościowego Wieliczki. Dodatkowo, Rafał Ślęczka, ma w najbliższym czasie wydać oświadczenie, wyjaśniające tę sytuację.

Zrzut ekranu Facebook

 

Aby zapobiec podobnym niechcianym sytuacjom związanym z firmowymi profilami społecznościowymi, warto nawiązać współpracę z agencją marketingową specjalizującą się w social mediach. Łap za słówko zajmuje się marketingiem cyfrowym. Prowadzą działania w obrębie mediów społecznościowych wielu firm z różnych branż. Nawiązanie współpracy z agencją Łap za słówko przełoży się na efektywnie zarządzane konta na najbardziej popularnych platformach social media. Powierzenie biznesowych mediów społecznościowych w ręce agencji to również skuteczne zabezpieczenie firmowych kont przed podobnymi sytuacjami, które doświadczyły oficjalne profile Miasta i Gminy Wieliczka.

Dodaj komentarz