Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Symbol Światowych Dni Młodzieży w Brzegach

Na Rondzie Światowych Dni Młodzieży przy Campus Misericordiae w Wieliczce-Brzegach stanął obelisk ? symbol Światowych Dni Młodzieży. 28 listopada o godz. 18.30 został on poświęcony przez Metropolitę Krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza i kardynała Stanisława Ryłko.

W uroczystości brali udział, przebywający w Krakowie, koordynatorzy przygotowań do ŚDM z całego świata i przedstawiciele władz Wieliczki z burmistrzem Arturem Koziołem.

Obelisk, który upamiętnia Światowe Dni Młodzieży w 2016 r., ma formę krzyża osadzonego w kamieniu, z którego wystają kryształy soli, nawiązujące do kopalni soli w Wieliczce oraz do słów Jezusa: ? Wy jesteście solą tej ziemi, Wy jesteście światłem świata?.

Widnieje tam również znak ŚDM 2016 oraz: herb papieża Franciszka, oficjalne godło Stolicy Apostolskiej w czasie jego pontyfikatu (od 2013 roku), herb papieża Jana Pawła II ? oficjalne godło Stolicy Apostolskiej w okresie jego pontyfikatu (1978-2005), herb kardynała Stanisława Dziwisza ? Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, a także herb Kardynała Stanisława Ryłko ? przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Autorem projektu obelisku oraz jego wykonawcą jest Stanisław Anioł ? artysta rzeźbiarz z Wieliczki.

[facebook=https://www.facebook.com/swiatowydzienmlodziezy/videos/10153891313027275]

(Źródło: ŚDM Kraków 2016)

Dodaj komentarz