Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Islandia – zamiast podróży na Księżyc

W ramach cyklu ?Podróże małe i duże? zapraszamy do kina Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa na pokaz będący relacją z podróży dookoła Islandii.

Islandia – kraina lodu i ognia, gdzie budowę autostrad przekłada się z powodu elfów. Gorącymi źródłami, gejzerami, wulkanami, lodowcami czy księżycowym krajobrazem zachwyca na każdym kroku. Małgorzata Łysek i Zbyszek Stankowicz wyruszyli na tę zachwycającą krajobrazami wyspę z zamiarem przebiegnięcia 60-kilometrowej trasy biegu Laugavegur Ultra Marathon. Trekkingowo szlak wśród Tęczowych Gór i wulkanicznej pustyni zajmuje cztery dni, im musiało wystarczyć 10 godzin. Pokonanie go z wieloma przeprawami przez rzeki sprawiło, że był to bieg ich życia.

Podczas wyjazdu przekonali się również, że nazwę Eyjafjallajökull można nauczyć się wymawiać, a słońce na Islandii świeci codziennie.

Gosia i Zbyszek to para biegaczy z klubu ?Niepołomice Biegają?, która postanowiła połączyć dwie pasje: podróże i bieganie. Podczas pokazu będą przekonywać, że zamiast podróży na Księżyc z czystym sumieniem można wybrać się na Islandię i nic na tym nie stracimy.

Spotkanie odbędzie się 5 lutego 2018 r. (WYJĄTKOWO PONIEDZIAŁEK!) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Więcej informacji:
http://www.mcdis.pl/podroze-male-duze-islandia-zamiast-podroz-ksiezyc/
https://www.facebook.com/events/211961939380439/

Dodaj komentarz