Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Jak samodzielnie wyczyścić tapicerkę samochodu

Auto intensywnie użytkowane a siedzenia brudne ? Są metody, które pozwalają na samodzielne pranie tapicerki samochodowej w domowych warunkach. Sprawdź jak usunąć plamy i przywrócić świeżość fotelom i tylnej kanapie w aucie.

Pranie tapicerki samochodowej domowym sposobem

Każdy kto posiada samochód wie, jak ciężo utrzymać w nim porządek. O ile odkurzanie podłogi, czy starcie kurzu z kokpitu jest w naszym zasięgu, o tyle pranie tapicerki samochodowej wydaje się czynnością ponad możliwości przeciętnego użytkownika auta.

W tym artykule sprzedamy Wam patent, który pozwoli praktycznie za darmo doprowadzić do czystości fotel kierowcy i każdy inny element tapicerowany w Waszym samochodzie.

Pranie tapicerki samochodowej co będzie Ci potrzebne

Lista rzeczy, których potrzebujesz, aby dokonać prania tapicerki samochodowej w swoim środku lokomocji jest dość krótka. Przede wszystkim zaopatrz się w odpowiedni środek w sprayu. My jako firma czyszcząca samochody https://czystyjajlza.eu polecamy środek firmy ADBL o nazwie Bonnet. Jest  to chemiczny środek znakomicie czyszczący część sufitową, ale nadaje się także do kanap domowych i tapicerki samochodowej.

Także szczoteczka (taka miękka do butów) też będzie nieodzowna. To za jej pomocą wprowadzimy środek czyszczący głębiej w materiał, aby lepiej spenetrował brud.

Ostatnia rzecz to ściereczki z mikro-fibry. Ich będziesz potrzebował co najmniej kilka. To za ich pomocą usuniesz wilgoć wraz z brudem wcześniej rozpuszczonym przez bonnet.

Czynność prania tapicerki samochodowej domowym sposobem

Zatem wydaliśmy kilkadziesiąt złotych, zaopatrzyliśmy się w niezbędne rzeczy do prania tapicerki, zatem czas na działanie. Proces czyszczenia siedzenia możemy w zależności od stopnia zabrudzenia przeprowadzić na dwa sposoby:

  • lżej zabrudzona tapicerka – natryskujemy środek bonnet na szczoteczkę i delikatnie wcieramy w siedzenie,
  • bardziej zabrudzona tapicerka samochodowa (czyli zapewne większość przypadków) – aplikujemy środek bezpośrednio na tapicerkę a następnie wcieramy szczoteczką.

Po tej pierwszej czynności należy odczekać kilka minut. Najlepiej podzielić samochodową tapicerkę na etapy. W ten sposób czyszcząc krok po kroku zapobiegniemy jej szybkiemu wyschnięciu, co nie jest wskazane. Chwytamy z dłonie ścierkę z mikro-fibry i okrągłymi ruchami zbieramy wilgoć wraz z rozpuszczonym brudem.

Schnięcie tapicerki samochodowej po czyszczeniu

Choć tapicerka powinna wyschnąć maksymalnie w kilka godzin (zależy to od ilości użytego środka chemicznego), to na czyszczenie warto wybrać ciepły dzień. Po wyschnięciu tapicerki sprawdzamy, czy są miejsca, w których występują cienie, lub czy być może nie wszystkie plamy zeszły. W miarę potrzeb powtarzamy czyszczenie tapicerki na wybranych obszarach.

Identyczną metodę możemy użyć podczas czyszczenia materiału na suficie (należy wcześniej wykonać test trwałości przyklejonej podsufitówki), czy podczas prania domowych kanap.

Dodamy jeszcze, że w szczególnie ciężkich przypadkach taka metoda może nie zdać egzaminu. Jeśli tapicerka samochodowa jest ponadprzeciętnie zabrudzona być może niezbędne będzie skorzystanie z usług firmy czyszczącej wnętrza samochodów.

Dodaj komentarz