Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Żeglarskie Oscary Powiatu przyznane

Powiat Wielicki i Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Szarowa ? Koło Yacht-Club Szarów – Postanowili było organizatorem konkursu REJS ROKU POWIATU WIELICKIEGO 2015. Realizacja tego projektu odbywała się w ramach współdziałania powiatu z organizacjami pozarządowymi.

Motywacją do zorganizowania konkursu był fakt, że każdego roku wielu mieszkańców powiatu wielickiego uczestniczy w rejsach żeglarskich organizowanych na terenie naszego kraju jak i poza jego granicami. Celem tych rejsów są zarówno porty jezior mazurskich i Bałtyku oraz najbardziej odległe i egzotyczne regiony świata.

Powołana przez organizatorów Kapituła Konkursu Rejs Roku Powiatu Wielickiego 2015 po zapoznaniu się ze zgłoszeniami postanowiła przyznać następujące nagrody:

* w kategorii Rejs Morski – Przyznano nagrodę Rejs Roku Powiatu Wielickiego 2015 – dla rejsu zgłoszonego przez Tomasza Juraszewskiego. Rejs odbył się na trasie Pula w Chorwacji do Wenecji we Włoszech i z powrotem, od 11.04.2015 r. do 18.04.2015 r. Celem rejsu było doskonalenie umiejętności żeglarskich, zdobycie stażu na stopnie żeglarskie oraz zwiedzanie miejscowości portowych. Kapitanem rejsu był Marek Machaczka.

* w kategorii Osobowość Żeglarska Roku Powiatu Wielickiego 2015 ? przyznano nagrodę Jarosławowi Toboła, nauczycielowi ze SP w Sygneczowie koło Wieliczki.

* nagrodę Specjalną Konkursu Rejs Roku Powiatu Wielickiego 2015 przyznano pani Józefie Ogrodnik – Prezes Klubu Żeglarskiego Horn w Krakowie za wspieranie rozwoju żeglarstwa w powiecie wielickim.

Nagrody, w swoim zamierzeniu, mają być symbolem i podkreśleniem dokonań żeglarzy z powiatu wielickiego. Sam fakt udziału w konkursie jest doskonałym sposobem do poznania niepowtarzalnych historii ludzi, którzy dzięki swojej pasji i wysiłkowi, przybliżają nam żeglarski świat, a dzięki nagłośnieniu ? będą się mogli podzielić swoją pasją z wieloma mieszkańcami powiatu.

Dodatkowym celem konkursu jest również integracja środowiska żeglarskiego a nawet szerzej, bo wodniackiego i marynistycznego z terenu naszego powiatu i umożliwienie wymiany informacji i doświadczeń w tematach konkursowych oraz promocja wychowania żeglarskiego dzieci i młodzieży w gminach powiatu wielickiego.

Gościem specjalnym gali był mistrz świata w żeglarskiej klasie Micro Piotr Ogrodnik, który opowiadał o trudach i przyjemnościach związanych z uprawianiem żeglarstwa regatowego i turystycznego. Uroczystość uświetnił występ zespołu szantowego zorganizowanego przez Marzenę Czyż – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szarowie i jej męża Bogdana oraz wspaniale śpiewające dziewczyny z szarowskiej szkoły.

Żeglarze twierdzą, że żeglarstwo to więcej niż sport – to styl życia, i tą sentencję potwierdziła zorganizowana Gala, która była swoistym świętem żeglarskim powiatu wielickiego.

Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację konkursu w kolejnych latach.

(Źródło: Powiat Wielicki)

Dodaj komentarz