Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Nietypowe spotkanie na drodze w Kłaju

Nagły incydent na drodze krajowej 94 w miejscowości Targowisko w powiecie wielickim przyciągnął uwagę miejscowych mediów i społeczności. Młody mężczyzna postanowił zatrzymać ulubiony model samochodu, nie zdając sobie sprawy, że kierowcą jest policjant wracający do domu ze służby nocnej. Co więcej, w trakcie tego niecodziennego spotkania, funkcjonariusz zauważył, że pieszy palił marihuanę.

W niedzielę, 25 czerwca br., około godziny 6 rano, młodszy aspirant Łukasz Gawlik z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, jadąc samochodem do domu, natrafił na dwóch młodych mężczyzn idących poboczem drogi. Gdy zbliżył się do nich na odległość około 100 metrów, jeden z nich nagle wszedł na jezdnię, rękami rozłożonymi, uniemożliwiając funkcjonariuszowi dalszą jazdę. Wówczas policjant zdecydował się zatrzymać pojazd i skonfrontować się z tym niezwykłym zachowaniem.

Okazało się, że mężczyzna, który wyszedł na pas ruchu, był miłośnikiem motoryzacji, a samochód należący do policjanta był jego ulubionym modelem. Podczas rozmowy funkcjonariusz dostrzegł jednak, że pieszy trzyma w ręce skręta marihuany. Dodatkowo, ustalono, że posiadał on kolejną porcję narkotyku w torbie typu “nerka”. Młodszy aspirant Łukasz Gawlik natychmiast powiadomił o zaistniałym incydencie jednostkę Policji w Niepołomicach, której to funkcjonariusze przejęli dalsze czynności w sprawie.

Po przeprowadzeniu dochodzenia okazało się, że 23-letni mężczyzna pochodził z powiatu wielickiego i posiadał większą ilość marihuany przy sobie. Drugi pieszy, również 23-latek z tego samego powiatu, nie miał przy sobie żadnych substancji zakazanych.

Obecnie funkcjonariusze z niepołomickiego komisariatu prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie. Incydent ten stanowi kolejne przypomnienie o konieczności przestrzegania prawa i odpowiedzialnego zachowania na drogach. Policja podkreśla, że wszelkie działania związane z używaniem narkotyków są surowo karalne i stanowią zagrożenie zarówno dla zdrowia publicznego, jak i bezpieczeństwa na drodze.

Świadomość konsekwencji za nielegalne substancje powinna skłonić każdego do rozważnego podejścia i podjęcia odpowiednich decyzji. Policja pozostaje czujna i gotowa interweniować w przypadku wykroczeń, aby chronić nasze społeczeństwo przed zagrożeniem, jakim są narkotyki.

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo drogowe zależy od współpracy i wzajemnego szacunku między kierowcami a pieszymi. Incydenty takie jak ten, choć nietypowe, stanowią przypomnienie o potrzebie zachowania ostrożności i przestrzegania prawa na drodze.

Dodaj komentarz