Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Roman Ptak nie będzie kandydował na burmistrza. Wskazał na kogo odda swój głos

Roman Ptak Burmistrz Niepołomic

Roman Ptak, obecny burmistrz Niepołomic, ogłosił, że nie będzie kandydował w nadchodzących wyborach samorządowych na kolejną kadencję. Burmistrz, który przez ostatnie lata kierował miastem i gminą, podzielił się swoją decyzją za pośrednictwem oświadczenia wideo, które opublikował na swoim profilu na Facebooku.

W emocjonalnym przemówieniu, Ptak wyraził głęboką wdzięczność wobec swoich zastępców, radnych oraz mieszkańców Niepołomic za wspólnie spędzony czas i współpracę. “To był dla mnie zaszczyt pełnić funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Te piętnaście lat to tysiące spotkań, rozmów… często trudnych. Ale to był fantastyczny czas dla mnie – realizacji wielu inwestycji, rozwiązywania wielu problemów. ” mówił Ptak.

Zaskakującą częścią ogłoszenia była informacja, że w wyborach, zaplanowanych na 7 kwietnia 2024 roku, Roman Ptak poprze swojego dotychczasowego zastępcę, Michała Hebdę. Hebda, znany z zaangażowania w sprawy społeczne, był bliskim współpracownikiem Ptaka przez poprzednią kadencję i zdobył uznanie wśród mieszkańców za swoje zaangażowanie w lokalną społeczność.

Roman Ptak nie opuszcza jednak całkowicie aren politycznych. Zapowiedział, że będzie kandydować do rady powiatu wielickiego, co sugeruje, że nadal planuje aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym regionu, choć na innym poziomie administracyjnym.

Decyzja Romana Ptaka i jego poparcie dla Michała Hebdy mogą znacząco wpłynąć na układ sił w nadchodzących wyborach. Michał Hebda, z kilkuletnim doświadczeniem w samorządzie i silnym zapleczem w postaci poparcia ustępującego burmistrza, może być postrzegany jako silny kandydat na jego następcę.

Wybory na burmistrza Niepołomic będą nie tylko testem dla Michała Hebdy i jego wizji rozwoju miasta, ale także okazją dla mieszkańców do wyrażenia opinii na temat kierunku, w jakim chcą podążać w nadchodzących latach. Roman Ptak, przechodząc do rady powiatu, pozostawia po sobie dziedzictwo zmian i rozwoju, na którym jego następca będzie mógł budować.

Michał Hebda startuje na Burmistrza Niepołomic

 

Dodaj komentarz