Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Powidoki z Karpat Wschodnich

22 listopada 2016 roku w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach będzie gościć Jacek Wnuk, wraz z którym w ramach pokazów ?Podróże małe i duże? przeniesiemy się w Karpaty Wschodnie.

Prezentacja przedstawia szeroko pojętą krainę Karpat Wschodnich ciągnących się od Bieszczadów przez Karpaty na terenie Ukrainy aż po Rumunię. Karpaty widziane przez pryzmat wędrowca włóczącego się po górach i dolinach, wędrowca, który poszukiwał magicznej krainy jakże szeroko opisywanej w literaturze okresu międzywojennego. Krainy, do której jedzie się tylko raz, a później się jedynie nieustannie powraca. W czasie prezentacji poruszone będą wątki krajoznawcze, kulturowe, jak również podróżnicze.

Jacek Wnuk to fotograf, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydziału operatorskiego kierunku Fotografia. Ukończył również Geografię na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Autor czarno-białego albumu fotograficznego ?Karpaty Wschodnie? wydanego w 2014 r. przez wydawnictwo Ruthenus. Twórca i redaktor portalu internetowego www.KarpatyWschodnie.pl. Współautor tekstów albumu fotograficznego ?Huculszczyzna? Krzysztofa Hejke. Autor wystaw fotograficznych i prezentacji oraz wystąpień na festiwalach podróżniczych. Organizator i uczestnik wielu wypraw w trudno dostępne tereny Ukrainy, Rumuni, Białorusi i Bałkanów, Rosji i Maroka. Uczestniczył w Pomarańczowej Rewolucji w Kijowie oraz pracował jako wolontariusz w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej w Czeczenii.

Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2016 r. (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, , wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Więcej informacji: www.mcdis.pl

Karpaty_plakat

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!