Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Odkryj sztukę tańca w jej zaskakujących odsłonach!

Na przełomie lipca i sierpnia Krakowskie Centrum Choreograficzne mieszczące się w Nowohuckim Centrum Kultury przygotowało wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie – 3. edycję Krakowskiego Festiwalu Tańca pod hasłem „Kto tańczy? W programie Festiwalu choreograficzny głos organizatorzy oddadzą polskim i zagranicznym artystom, ale również obiektom, roślinom i materii nieożywionej.

Ideą festiwalu jest pokazanie potencjału tańca współczesnego, występującego samodzielnie, jak i w relacjach z innymi dziedzinami sztuki, a także uwalnianie energii twórczej tancerzy, choreografów, performerów oraz innych artystów.

W programie głównym festiwalu (31.07-6.08) znajdą się polskie i zagraniczne (Belgia, Dania, Włochy,  Czechy) spektakle/performanse, premiera Rezydencji KCC, warsztaty ruchowe dla osób początkujących i zaawansowanych, warsztaty krytyczne, konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! oraz wydarzenia towarzyszące. Odkryj sztukę tańca w jej zaskakujących odsłonach!

Zagraniczni goście zaprezentują wielokrotnie nagradzane prace w Europie i na świecie, dwa spektakle z pogranicza współczesnej choreografii i nowego cyrku „Through the Grapevine” Alexandra Vantournhout’a (Belgia) oraz włoskiego „Materia” Andrea Salustri, wieczór słynnej, duńskiej kompanii tanecznej Granhøj Dans Company z pracami „An Eve and An Adam” oraz „Stone.Face.Book”, a także spektakl „Prima” czeskiego twórcy Viktora Černický, który do współtworzenia spektaklu zaprosi lokalnych amatorów/miłośników tańca. Sprawdź szczegóły wydarzenia.

 

Dodaj komentarz