Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Grozili sprzedawcy nożem

Policjanci z Gdowa zostali wezwani do jednego ze sklepów spożywczych w powiecie wielickim, gdzie doszło do napadu. Dwóch mężczyzn groziło niebezpiecznym narzędziem sprzedawcy, natomiast jeden z nich uszkodził towar o wartości ok. 1 tys. zł. Działania gdowskich funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 35-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego oraz 35-letniego mieszkańca gminy Biskupice.

25 września br., ok. godziny 13:30, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie otrzymał zgłoszenie, że do jednego ze sklepów na terenie gminy Biskupice wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli grozić sprzedawcy. Jeden ze sprawców miał w ręce nóż.  Agresywny mężczyzna, zdemolował część towaru na półkach sklepowych powodując straty w wysokości ok. 1 tys. złotych. Następnie sprawcy uciekli. Policjanci zabezpieczyli ślady oraz znajdujący się w sklepie monitoring, ponadto przesłuchali świadków zdarzenia. Działania gdowskich policjantów pozwoliły na wytypowanie oraz zatrzymanie 35 -letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, który zatrzymany został już następnego dnia po zdarzeniu. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. Na wniosek wielickiej Prokuratury Sąd wobec 35-letniego sprawcy przestępstw zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Ponieważ przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzili czynności w związku z wytypowaniem i zatrzymaniem drugiego sprawcy. Ustalili,  że jest to 35-letni mieszkaniec gminy Biskupice, który wcześniej karany był za podobne przestępstwa. Drugi ze sprawców zdarzenia został zatrzymany 4.10.br. Usłyszał  zarzut kierowania gróźb karalnych, a czynu tego również dopuścił się w warunkach recydywy. Prokurator wobec 35-letniego mieszkańca gminy Biskupice zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Źródło: KPP Wieliczka

Dodaj komentarz