Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Tydzień dobrego chleba

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Targowisku po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii Fundacji ?Dobre Życie?.

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Targowisku po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii Fundacji ?Dobre Życie?.

W dniach od 16 do 23 października 2015r. trwa “Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole”. Jej celem jest podniesienie świadomości konsumentów na temat prawidłowego odżywiania, zwrócenie uwagi na zdrowotne właściwości chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz zainteresowanie uczestników tym, co kładą na talerzu. W naszej szkole  21 października odbyło się spotkanie uczniów z Paniami: Anną Słodką oraz  Anną Janią. Panie ubrane w stroje ludowe, przedstawiły, w jaki sposób wypiekało się chleb  w warunkach domowych.  Pokazały krok po kroku, jak z ziarna powstawał chleb. Przybliżyły temat ciężkiej pracy na roli oraz zwróciły uwagę na pracę kobiet i dzieci w gospodarstwie w minionych czasach.

Podczas spotkania miała miejsce promocja i degustacja buchty drożdżowej ze śliwkami oraz chleba pieczonego w warunkach domowych. Mieliśmy okazję zwrócić uwagę na walory zdrowotne i smakowe  wypieków  oraz  zapach świeżo pieczonego chleba oraz  ciasta, które znacząco różni się od sklepowego pieczywa.

(Źródło: Gmina Kłaj)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!