Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Artystyczne pasje

Po wakacyjnej przerwie w Domu Kultury w Staniątkach na pełnych obrotach działa pracownia plastyczna.

Pod bacznym okiem profesjonalistki Natalii Nowackiej dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe mogą realizować swoje artystyczne pasje. Mogą pogłębiać praktyczną wiedzę z dziedziny rysunku, malarstwa, mogą rozwijać umiejętności manualne, pobudzać kreatywność oraz wzbogacać świadomość artystyczną.

Nasz pracownia dysponuje dobrze wyposażonym zapleczem, zapewniamy materiały i narzędzia do pracy. Zajęcia prowadzone są w różnych grupach wiekowych i o bardzo różnorodnych tematach artystycznych. Dlatego też na brak uczestników nie narzekamy i tylko się cieszymy, że możemy pomagać w realizacji pasji artystycznych.

Najmłodsze dzieci zajęły się już tematem Świąt Bożego Narodzenia i z bibuły wykonują bajecznie kolorowe bombki. Natomiast starsze dzieci podeszły do tematu nieco ambitniej i wykonują bombki z zastosowaniem metody quillingu czyli papieroplastyki polegającej na komponowaniu z wąskich pasków przestrzennych kompozycji i oklejanie styropianowych bombek.

Podczas rodzinnych warsztatów sztuki użytkowej uczestniczki zmagają się z ręcznym malowaniem wzorów na płaskich powierzchniach, tak by nabrać wprawy i pewną ręką przenosić je na plastikowe powierzchnie bombek choinkowych.

Nowością tego sezonu są warsztaty rysunku i malarstwa sztalugowego, kierowane do artystów amatorów, osób z chociażby niewielkimi uzdolnieniami, które pod okiem instruktora chcą doskonalić technikę. Podczas spotkań Pani Natalia przekazuje uczestnikom nie tylko wiedzę teoretyczną, pracuje indywidualnie z każdym uczestnikiem, podpowiada korekty i rozwiązania, tajniki stosowanych technik artystycznych, dzieli się własnym doświadczeniem artystycznym.

Mamy nadzieję, że ta forma działań artystycznych będzie cieszyć się takim zainteresowaniem jak pozostałe, tym bardziej, że przy sztaludze może stanąć osoba w każdym wieku. Ważne by chcieć wyjść z domu i odkryć swoją pasję.

(Źródło: Dom Kultury w Staniątkach. Tekst: Krystyna Krupa Samek)

Dodaj komentarz