Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Biało-czerwono w puszczy z okazji Święta Niepodległości

Biało-Czerwony Bieg już na trwałe wpisał się w kalendarz obchodów Święta Niepodległości w Niepołomicach. 11 listopada 2015 roku po raz trzeci młodsi i starsi zawodnicy stawili się w Puszczy Niepołomickiej, by upamiętnić dzień odzyskania wolności po 123 latach zaborów. Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie ?Niepołomice Biegają? oraz MKS Spartakus.

Formuła od początku jest niezmienna ? to rodzinne świętowanie i bieganie o charakterze towarzyskim, bez pomiaru czasu. Każdy, kto stawił się na polanie startowej w stroju biało-czerwonym, był zwycięzcą. Impreza rozpoczęła się w południe rozgrzewką przeprowadzoną przez trenera niepołomickich biegaczy, utytułowanego zawodnika, Ilyę Markova ? chodziarza, który triumfował w Mistrzostwach Świata i Europy, a na olimpiadzie w Atlancie w 1996 roku zajął II miejsce na dystansie 20 km. W ćwiczeniach szczególnie aktywnie uczestniczyli najmłodsi, bo to oni jako pierwsi mieli wykazać się na dystansach 200 m (zawodnicy w wieku 1-5 lat), 500 m (6-9 lat) i 1000 m (10-14 lat). Młodzież w wieku od 15 lat wystartowała razem z dorosłymi na trasie niepołomickiej ścieżki biegowej na dystansie 5 km. Uczestnicy biegu głównego biegli z numerem upamiętniającym rok 1918, natomiast tego dnia każde z dzieci było numerem 1! Na mecie na wszystkich czekały medale, napoje oraz słodki poczęstunek.

Dekoracje na podium dotyczyły jedynie patriotycznych strojów. Nagrodzona została 3-letnia Karolinka Wardyga z Niepołomic oraz 4-osobowa rodzina Mietelskich, reprezentująca Nowohucki Kombinat Sportowy, ale dzięki sponsorom niemal każdy wracał z puszczy z upominkiem.

W III Biało-Czerwonym Biegu Niepodległości wystartowało łącznie prawie 300 osób. Wyznaczony przez organizatorów limit miejsc został szybko zapełniony, a chętnych było znacznie więcej! Okazuje się, że towarzyska formuła i przyjazna atmosfera zapewniona przez członków grupy ?Niepołomice Biegają? odpowiada biegaczom. Bardzo Wam dziękujemy, drodzy uczestnicy, za zaufanie i za rok zapraszamy ponownie!

Serdeczne podziękowania kierujemy do instytucji, sponsorów i wolontariuszy:
– Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach,
– Starostwo Powiatowe w Wieliczce,
– Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe,
– Nadleśnictwo Niepołomice,
– sieć drogerii Kosmyk,
– firma Nikwax,
– wydawnictwo Helion,
– Salon Win i Alkoholi Dionizos z Krakowa,
– Pizzeria Tomson z Niepołomic,
– firma Salco,
– wolontariusze Gimnazjum w Niepołomicach oraz grupy Niepołomice Biegają.

Kamila Gruszka
?Niepołomice Biegają?

Dodaj komentarz