Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Dzień tolerancji

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach postanowili uczcić to święto w teatrze!

Nieprzypadkowo wybrano Teatr Ludowy w Krakowie, który rozpoczął diamentowy, bo 60. sezon przedstawień. Takie wydarzenie nie mogło ominąć uczniów klasy 3A i 3B naszej szkoły, którzy 5 listopada mieli przyjemność obejrzeć porywające przedstawienie pt. ?Skrzydlak?.

Spektakl w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego powstał na podstawie powieści Dawida Almonda, laureata Nagrody im. Hansa Christiana Andersena. Magiczna i wieloznaczna opowieść swoją wymową z pewnością zaskoczyła każdego widza. Wzruszająca opowieść o chłopcu imieniem Michael, który zaopiekował się Człowiekiem-Ptakiem, zaczarowała uczniów.

Za sprawą bezinteresownej pomocy skierowanej ?Skrzydlakowi? rodzina Michela otrzymała cudowny dar w postaci życia i zdrowia najmłodszego członka rodziny. Tytułowy bohater ostatecznie okazuje się uosobieniem dziecięcych wyobrażeń, pragnieniem posiadania przyjaciela i swojego sekretnego miejsca na ziemi. Ponadto spektakl pokazuje, iż dobro, które dajemy innym, wraca do nas.

Uczniowie na długo zapamiętają tę niesamowitą i wzruszającą historię. Ta piękna, współczesna baśń zachęciła wszystkich do tego, aby wierzyć, marzyć i pomagać.

Hanna Surdy, Jadwiga Śliwa
nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniowie klasy 3a

Dodaj komentarz