Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Dzień tolerancji

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach postanowili uczcić to święto w teatrze!

Nieprzypadkowo wybrano Teatr Ludowy w Krakowie, który rozpoczął diamentowy, bo 60. sezon przedstawień. Takie wydarzenie nie mogło ominąć uczniów klasy 3A i 3B naszej szkoły, którzy 5 listopada mieli przyjemność obejrzeć porywające przedstawienie pt. ?Skrzydlak?.

Spektakl w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego powstał na podstawie powieści Dawida Almonda, laureata Nagrody im. Hansa Christiana Andersena. Magiczna i wieloznaczna opowieść swoją wymową z pewnością zaskoczyła każdego widza. Wzruszająca opowieść o chłopcu imieniem Michael, który zaopiekował się Człowiekiem-Ptakiem, zaczarowała uczniów.

Za sprawą bezinteresownej pomocy skierowanej ?Skrzydlakowi? rodzina Michela otrzymała cudowny dar w postaci życia i zdrowia najmłodszego członka rodziny. Tytułowy bohater ostatecznie okazuje się uosobieniem dziecięcych wyobrażeń, pragnieniem posiadania przyjaciela i swojego sekretnego miejsca na ziemi. Ponadto spektakl pokazuje, iż dobro, które dajemy innym, wraca do nas.

Uczniowie na długo zapamiętają tę niesamowitą i wzruszającą historię. Ta piękna, współczesna baśń zachęciła wszystkich do tego, aby wierzyć, marzyć i pomagać.

Hanna Surdy, Jadwiga Śliwa
nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniowie klasy 3a

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!