Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Ostatnie podium w tym roku

W sobotę 12 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mielcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej PFKK Full Contract Kyokushin Karate.

Na zawody zjechało 29 klubów z całej Polski, Rosji i Niemiec. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin wywalczył na tej imprezie 4 medale: 2 złote, 2 srebrne. 220 zawodników mierzyło swe siły tylko w konkurencji kumite (walki).

Niepołomice reprezentowało 10 zawodników: Sandra Maśnica, Oliwia Szewczyk, Kacper Krawczyk, Kacper Walczak, Bartłomiej Gładysz, Aleksandra Pieprzyca, Martyna Kubik, Weronika Kurzeja, Julia Cenda i autorka tekstu – Justyna Krosta.
Wszyscy zawodnicy z Niepołomic pokazali się z dobrej strony i wykazali wielkiego ducha walki. Należy podkreślić, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie m.in. za sprawą naszych zawodników.

Najlepiej spisały się Aleksandra Pieprzyca (11 lat), która w kategorii ? 40 kg zajęła I miejsce oraz Justyna Krosta (13 lat), która w kategorii ? 45 kg zajęła również I miejsce.

Bardzo dobrze walczyli też Martyna Kubik, która zajęła miejsce II (13 lat) w kategorii -45 kg. Na pochwałę zasługuje także Kacper Krawczyk (10 lat) w kategorii ? 40 kg, który po wyrównanej walce w dogrywce uległ zawodnikowi z Berlina i zajął II miejsce. Tuż za podium, na IV miejscu uplasowała się Sandra Maśnica (14 lat) w kategorii ? 50 kg.

Na pochwałę zasługuje także Kacper Walczak, który również dobrze walczył. Bowiem pierwszą walkę wygrał zdecydowanie, a czwartą po dogrywce przegrał przez wskazanie.

Na tych zawodach – jak często się to zdarza – nasz trener, Wiesław Krosta, pełnił rolę sędziego.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach, gratulujemy odniesionych sukcesów i życzymy następnych w Nowym Roku, ponieważ udziałem w tych zawodach zakończyliśmy sezon 2015r.

Więcej informacji: www.kyokushin-niepolomice.pl
Facebook: Niepołomice Klub Karate Kyokushin

Justyna Krosta
zawodniczka Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin

Niepołomice Klub Karate Kyokushin

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!