Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Otwarto Centrum Bocheńska

W sobotę po południu uroczyście otwarto Centrum Bocheńska. Budynek administracyjny skupia szereg instytucji o różnorodnym charakterze.

Niezwykłe pierwsze wrażenie robi szerokie wejście na parter, gdzie znajdują się pomieszczenia Biblioteki Publicznej. Od samego początku wiemy, że to wyjątkowe miejsce będzie otwarte na mieszkańców i ich pomysły. Biblioteka podzielona została na wypożyczalnię dla dorosłych i dział dla dzieci, tuż obok znajduje się czytelnia. Całość wykończona i dopieszczona przez architektów i projektantów ogromnie cieszy oko i z pewnością stanie się bardzo funkcjonalną przestrzenią dla czytelników. Na parterze swoje miejsce będzie miało również pogotowie, które otwarte zostanie pod koniec stycznia.

Goście podczas uroczystego otwarcia z parteru przechodzili bezpośrednio na piętro. Tam swoje miejsce znalazł Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Kultury, Ochotnicze Hufce Pracy, Centrum Karier, Powiatowy urząd Pracy. Każda placówka przygotowała dla zwiedzających mały upominek, wszyscy też informowali obecnych o swojej działalności i planowanych zmianach.

Największym zaskoczeniem w Centrum Bocheńska jest nowoczesne podziemie, do którego schodzono na końcu. Otwarta przestrzeń Laboratorium Aktywności Społecznej ? OpenSpace to szczególne miejsce, które zaprasza do działania. Tutaj właśnie spotykać się będę organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, grupy nieformalne. Podczas otwarcia w LASie zagościło ponad 120 osób.

Centrum Bocheńska będzie z pewnością przestrzenią dialogu. Zarówno gospodarze jak i goście podczas sobotniego spotkania podkreślali wagę tego miejsca dla wszystkich mniejszych i większych spotkań. To zupełnie nowa przestrzeń w mieście a tym samym nowe możliwości działań, do których wszystkich już mających pomysł na Centrum Bocheńska i tych, którym pomysł się rodzi zapraszamy!

(Źródło: Gmina Niepołomice)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!