Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Rozświetlanie mroku

Od zawsze marzeniem ludzi była możliwość wykorzystania światła i ognia do rozświetlania mroku. Płomień świecy najpiękniej wygląda, gdy jest umieszczony w lampionie, dodatkowo jest jednym z symboli oczekiwania.

W długie jesienne i zimowe wieczory, własnoręcznie przygotowany lampion będzie ozdobą naszego mieszkania. Takie to właśnie cudeńka zrobiliśmy we wtorkowy wieczór, 24 listopada na warsztatach w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim. Wystarczyło trochę patyków, papier, suszone rośliny, kredki, klej, papierowe serwetki. Dołożyliśmy też szczyptę wyobraźni, odrobinę serca, doprawiliśmy pracowitością i starannym wykonaniem.

W efekcie powstały oryginalne, niepowtarzalne przenośne lampki, które są ciekawą propozycją na prezent. Patrząc na światło, które przebija z wnętrza lampionów robi się ciepło i tajemniczo, co pomaga w odpoczynku. Jeśli widok naszych lampionów w tym pomoże, to patrzcie, a najlepiej zróbcie też dla siebie. Zobaczycie, jakie to miłe. O zadowoleniu z siebie już nie wspomnę.

No to miłych wieczorów przy domowym ogniku.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
www.kultura.niepolomice.pl

Dodaj komentarz