Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Via Ferraty – żelazne drogi Austrii i Włoch

12 kwietnia Marcin Wielkiewicz opowie o szlakach turystycznych poprowadzonych via ferratami. Spotkanie odbędzie się w ramach pokazów ?Podróże małe i duże? w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa.

Opis pokazu przygotowany przez Marcina:

?Tym razem podróż będzie raczej mała niż duża, bo do Austrii i Włoch. Zabiorę Was na Via Ferraty, czyli szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności, ubezpieczone stalowymi linami. Pokażę trochę sprzętu, jaki należy ze sobą zabrać i postaram się przekonać, że każdy znajdzie coś dla siebie, że via ferraty to nie tylko dogi wspinaczkowe dla osób pragnących podnieść sobie poziom adrenaliny, ale też łatwiejsze szlaki dla każdego. Również miłośnicy historii i militariów mogą znaleźć coś dla siebie.?

Marcin Wielkiewicz ? pasjonat zimowych wędrówek po górach, dla niego im zimniej i im więcej śniegu, tym lepiej. Zaczynał od Tatr, poprzez Alpy, żeby dotrzeć w końcu w Himalaje. Gdy nie ma śniegu, jeździ na rowerze, oczywiście w górach. Od kilkunastu lat współpracuje z redakcją miesięcznika ?bikeBoard?, przeprowadzając testy sprzętu. Na co dzień siedzi za biurkiem przed czterema monitorami komputera, uświadamiając ludzi, że skanowanie i drukowanie 3D jest bardziej skomplikowane niż wydrukowanie zdjęcia. W weekendy odłącza się od cywilizacji i wyjeżdża w góry.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2016 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Więcej informacji: www.mcdis.pl.

via ferraty_plakat

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!