Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Złodzieje rowerów zatrzymani

złodzieje rowerów Wieliczka

W nocy z 27 na 28 grudnia 2023 roku nieznani sprawcy włamali się do garażu na jednym z osiedli w Wieliczce i dokonali kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości około 4 tysięcy złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia, śledczy z Wieliczki podjęli działania w celu ustalenia sprawców.

Dnia 5 stycznia br., po szeregach operacyjnych, funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 29-letniego podejrzanego oraz jego 37-letniego wspólnika. Przeszukanie mieszkania ujawniło odzież, którą obaj mężczyźni nosili podczas popełniania przestępstw. 29-latek przyznał się do kradzieży obu rowerów i potwierdził współudział 37-latka, którego jednak nie było w danym momencie w mieszkaniu. Ponadto, ustalono, że 29-latek był poszukiwany przez sąd w związku z innymi wykroczeniami. Funkcjonariusze przedstawili mu dwa zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem, po czym przetransportowali go do Aresztu Śledczego, aby odbył wcześniej wymierzoną karę.

Złodzieje rowerów z Wieliczki zatrzymani

Policjanci udali się również pod wskazane przez zatrzymanego miejsce, gdzie odnaleźli skradziony rower. Równocześnie kontynuowano poszukiwania drugiego sprawcy. Po systematycznych kontrolach miejsc zamieszkania, pracy i innych często odwiedzanych miejsc, 9 stycznia br., 37-letni wspólnik, zdając sobie sprawę, że dalsze unikanie odpowiedzialności nie ma sensu, sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. W trakcie tego przybycia, przyprowadził ze sobą drugi skradziony rower. Mężczyzna również przyznał się do udziału w kradzieży obu rowerów i usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności zgodnie z kodeksem karnym.

Źródło: policja.gov.pl

Dodaj komentarz